Adapter podróżny – do UK, USA. Czy warto?

Autor: Sara

Adapter podróżny do UK, USA i innych krajów, a może uniwersalny adapter podróżny? Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, z pewnością będzie to jedno z najpotrzebniejszych akcesoriów. Bez niego bowiem nie naładujemy naszej elektroniki.

Uniwersalny adapter podróżny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są podstawowe informacje o adapterach podróżnych
  2. dlaczego warto kupić adapter podróżny

Adapter podróżny – podstawowe informacje i krótka historia

Adapter podróżny UK EU

Adapter podróżny jest często nazywany także przejściówką. Zgodnie z tym, co sugeruje określenie, jest to element adaptujący, dzięki któremu będziemy mogli wykorzystywać dane urządzenie w sposób, który pierwotnie nie był możliwy. W tym wypadku chodzi oczywiście o możliwość podłączenia do gniazdka całkowicie innego typu.

Na świecie istnieje aż 14 różnych typów wtyczek. Wiele osób może przyjąć tę informację do wiadomości, lecz przy okazji najpewniej pojawi się też zaciekawienie takim stanem rzeczy. Dlaczego jest tak wiele rodzajów wtyczek? Dlaczego skazaliśmy się na konieczność wykorzystywania adapterów podróżnych? Kto podjął taką decyzję? Jak to często bywa, temat nie jest wynikiem pojedynczej decyzji i łatwo sobie wyobrazić, że elektryfikacja różnych zakątków świata trwała długi czas. Rozwój tego procesu był od siebie niezależny w różnych regionach, czyli odmienne rozwiązania powstawały lokalnie i nie zostały ujednolicone na globalną skalę.

Sytuacja zaczęła być mocno dokuczliwa dopiero wtedy, gdy turystyka stała się znacznie bardziej rozpowszechniona, a przemysł rozwinął się w dużym tempie na światową skalę. Gdy dodamy do tego jeszcze jeden składnik, czyli popularne przenośne urządzenia elektroniczne, uzyskamy wyraźne zapotrzebowanie na ujednolicenie wszystkich gniazdek. Niestety takie zabiegi na tak późnym etapie światowej elektryfikacji nie wchodziły już w grę. Oczywiście zdecydowano się na rozwiązanie, które było prostsze do wdrożenia, a efekt był niemal taki sam. Dlatego dziś możemy cieszyć się z adapterów podróżnych.

  • 39,99 zł
  • 39,99 zł
  • 24,99 zł
  • 39,99 zł
  • 44,99 zł

Adapter podróżny – dlaczego warto kupić przed wyjazdem?

Adapter podróżny w walizce

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych? Wystarczy zabrać ze sobą naszą standardową elektronikę i mimo istnienia różnych rozwiązań, damy radę podłączyć naszą wtyczkę do gniazdka innego typu. Adapter podróżny USA – właśnie tak brzmi odpowiedź na potencjalny problem z ładowaniem telefonu w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób z pewnością wie, że wcale nie trzeba zmieniać kontynentu, żeby spotkać się z czymś podobnym. Adapter podróżny UK, adapter podróżny Włochy, adapter podróżny Szwajcaria... Mniej więcej takie hasła wpisujemy w Google, gdy zabieramy się za podróżowanie po Europie. Niektórzy, a w szczególności ci najbardziej nastawieni na częste odwiedzanie obcych krajów, po prostu zdecydują się na zakup uniwersalnego adaptera podróżnego.

Dobrym przykładem uniwersalnego urządzenia będzie Apple Uniwersalny zasilacz World Travel Adapter Kit. Jest to nic innego jak zestaw siedmiu wtyczek, które pasują do gniazdek sieci elektrycznych występujących w różnych zakątkach świata. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest to, iż na wszystkich wtyczkach zdecydowano się na laserowy grawer z informacją, w jakim regionie można korzystać z konkretnej przejściówki. Ogólnie mówiąc, jest to idealny zakup dla każdego użytkownika urządzeń Apple, który często podróżuje lub wybiera się na jednorazową wycieczkę dookoła świata.

Skorzystać z tego będzie mógł każdy, kto ma na przykład iPoda, iPada czy notebooka Mac. Warto podkreślić, że World Travel Adapter Kit można używać z zasilaczami USB-C firmy Apple oraz MagSafe czy MagSafe 2. Zestaw sprawdzi się w: Ameryce Północnej, Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Korei Południowej, Australii, Hongkongu i Brazylii.

Tego typu zestawy oraz pojedyncze przejściówki, jak na przykład: Skross Adapter USA (1.500203-E), Vivanco 34436, Vivanco 39615, Skross Adapter Europe to UK (1.500230-E), to świetny, wygodny sposób na bezproblemowe podróżowanie bez martwienia się o jakiekolwiek problemy z podładowaniem laptopa, smartfona, aparatu i innych urządzeń, które zabierzemy do innych krajów. Właśnie dlatego warto pamiętać o tego typu zakupach jeszcze przed wyjazdem. Osoby zapominające o takim przygotowaniu często spotykają się z niemiłym zaskoczeniem. Czasem stracimy przez to możliwość zrobienia bezcennych zdjęć, bo np. rozładował nam się aparat. Innym razem nie będziemy mogli wykonać ważnego telefonu, bo smartfon potrzebuje ładowania. Nie są to rzeczy niemożliwe do obejścia po wylądowaniu w innym zakątku świata – oczywiście tam też będziemy mogli kupić adapter podróżny. Problem jest raczej związany z tym, iż możemy mieć chwilowy dyskomfort albo stracimy okazję do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Wystarczy zabrać ze sobą dobry adapter i nie trzeba się o nic martwić.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link