Jakie słuchawki do biegania wybrać? Wskazówki

Autor: Stanisław

Bieganie to dla wielu osób nie tylko sport, ale i sposób na życie. Poprawia ono kondycję, a także samopoczucie. Długie dystanse znacznie przyjemniej pokonuje się, gdy słuchamy ulubionej muzyki, audycji radiowej czy powieści. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów słuchawek, które umilą jogging. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są zalety słuchania muzyki podczas biegania
 2. jakie są rodzaje słuchawek do joggingu
 3. na co warto zwrócić uwagę przed zakupem słuchawek do biegania

Zalety korzystania ze słuchawek podczas biegania

Aby zacząć biegać, nie musisz od razu wyposażać się w najlepszej jakości sprzęt, w tym drogie obuwie i superchłonną odzież. Owszem, okaże się to przydatne, ale nie jest niezbędne, aby rozpocząć przygodę z nową aktywnością fizyczną. Początkujący biegacze często zaznaczają, że tym, co pomaga im utrzymać odpowiednie tempo i nie poddawać się po kilku metrach, jest muzyka. Zakup dobrej jakości słuchawek sprawia, że możemy cieszyć się z ulubionych melodii, gubiąc przy tym zbędne kilogramy i pracując nad wydolnością organizmu. Według psychologów słuchanie audiobooków, muzyki czy podcastów pomaga odwrócić uwagę od trudów związanych z aktywnością fizyczną.

Rodzaje słuchawek do joggingu – które wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wysokiej jakości słuchawek, które można wykorzystać podczas biegania. Najlepiej sprawdzą się jednak modele douszne oraz sportowe. Znacznie wygodniej jest, gdy łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth, co zapewnia stabilne połączenie bezprzewodowe. Niektóre modele skonstruowane są w taki sposób, aby nie zagłuszać dźwięków pochodzących z otoczenia, które mogą informować o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Dźwięk przenoszony jest w nich przez układ kostny do ucha środkowego. Umożliwia to odkrycie większej powierzchni ucha. Sportowe słuchawki wyposażone są niekiedy w funkcję monitorowania postępów, co pozwala na bieżąco śledzić puls, liczbę przebytych kilometrów oraz średnią prędkość biegu. Warto pamiętać, że na początku przygody z joggingiem nie ma potrzeby wydawania większej sumy pieniędzy. W pełni funkcjonalne są także najtańsze bezprzewodowe słuchawki.

Polecane słuchawki
 • 189,99 zł
 • 299 zł
 • 429 zł
 • 299 zł
 • 1 089 zł

Na co zwracać uwagę podczas zakupu słuchawek do biegania?

Decydując się na zakup słuchawek do joggingu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, w tym:

 • możliwość łączenia się za pomocą Bluetooth – pozwala to na duży komfort noszenia słuchawek;
 • przewiewne materiały odporne na pot;
 • dynamikę – informuje o głośności dźwięku w słuchawkach;
 • impedancję – im wyższa wartość, tym czystszy dźwięk. Słuchawki o niskiej impedancji mogą generować szumy lub powodować zakłócenia;
 • pasmo przenoszenia – im większy jego zakres, tym słuchawki lepiej radzą sobie z basami lub wysokimi tonami;
 • wagę – tu zasada jest całkiem prosta: im lżejszy model, tym wygodniej będzie w nim biegać i uprawiać inne sporty.

Polecane modele słuchawek do biegania

Słuchawki do biegania dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, modelach, kształtach oraz cenach. Rekomendowane są w szczególności:

 • Philips ActionFit TAST702BK/00 – dokanałowe, bezprzewodowe, z pasmem przenoszenia 20–20000 Hz, dynamiką 94 dB oraz impedancją na poziomie 16 omów. Te lekkie (7 g) słuchawki mogą pracować bez przerwy nawet do 6 godzin.
 • Creative Outlier Sport – dokanałowe, bezprzewodowe, z pasmem przenoszenia 20–20000 Hz oraz impedancją na poziomie 16 omów. Te stosunkowo lekkie (15 g) słuchawki mogą pracować bez przerwy nawet do 11 godzin. Ponadto są wodoodporne.
 • Bose SoundSport Free – dokanałowe, bezprzewodowe, o wadze 18 g. Mogą pracować bez przerwy do 5 godzin i są odporne na zachlapania. Wyposażono je w wygodny pokrowiec, co ułatwia transport.
 • Jabra Elite Active 75t – dokanałowe, bezprzewodowe, z pasmem przenoszenia 20–20000 i o wadze 11 g. Słuchawki te mogą pracować bez przerwy nawet do 7,5 godzin. Tym, co wyróżnia je na tle innych modeli, jest obecność certyfikatu IP57. Model posiada wbudowany pilot, za pomocą którego z łatwością można kontrolować poziom głośności bez wyjmowania smartfonu z kieszeni.
 • Sony WF-SP700N – dokanałowe, bezprzewodowe, z pasmem przenoszenia 20–20000 i o wadze 7,6 g. Ich obudowa jest odporna na zachlapania, a cyfrowa technologia, w którą są wyposażone, osłabia zewnętrzne hałasy. Model ten posiada certyfikat IPX4.

Najtańsze modele słuchawek bezprzewodowych można dostać za około 50 zł (np. Platinet PM1060P). Osoby mogące pozwolić sobie na większy wydatek mają do wyboru lepszej jakości słuchawki sportowe, kosztujące nawet ponad 1000 zł (np. Beats by Dr. Dre Powerbeats Pro - Totally Wireless).

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link