5 rzeczy, które musisz wiedzieć o HTC One M8

Autor: Jerzy

Następca bardzo udanego, zeszłorocznego flagowca od HTC od samego początku zbiera dobre recenzje. W ogólnej opinii to telefon bardzo dobrze skonstruowany, szybki, wygodny i… ładny. Dla wielu to wystarczy, by sięgnąć głębiej do kieszeni i nabyć nowy smartfon Tajwańczyków. To jednak nie wszystko – HTC One M8 zadziwia w bardzo wielu aspektach.Kup HTC ONE M8

Obudowa telefonu wykonana została ze szczotkowanego aluminium i w 90% składa się z metalu

Wspominaliśmy już o wyglądzie zewnętrznym telefonu – ma on niebagatelne znaczenie, szczególnie dla przedstawicieli klasy premium, dla których każdy gadżet musi się prezentować co najmniej doskonale. W przypadku HTC One M8 o zawodzie nie może być mowy – bardzo przyjemna w dotyku, aluminiowa obudowa nada urządzeniu szyku i niespotykanej elegancji, a przy tym jest bardzo trwała i solidna (choć drobne ryski na tylnej klapce będą się pojawiać – dobrze od razu zainwestować w pasujące etui).

Całość uzupełnia minimalna ramka oraz ładnie zaokrąglone brzegi. Szkoda tylko, że HTC wzorem LG nie pomyślało o lepszym umiejscowieniu przycisków dotykowych – obecnie umieszczone są one na ekranie.

Ekran ma rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli i robi kapitalne wrażenie

Kiedy zapoznamy się już z niewątpliwymi urokami obudowy, przyjdzie czas na ekran. Duża rozdzielczość, jasność i lepszy niż w poprzedniku kontrast sprawiają, że z telefonu korzysta się po prostu bardzo dobrze.

Jedyną wadą jest chyba fakt, że na ekranie zostały umieszczone przyciski dotykowe, o czym pisaliśmy wcześniej. Sztucznie zmniejsza to powierzchnię ekranu, przez co użytkownik cały czas ma świadomość, że mógłby otrzymać jeszcze więcej, niż ma.

          

Nowa odsłona HTC Sense jest jeszcze lepsza

Każdy producent, tworząc telefon pracujący na systemie operacyjnym Android przygotowuje też systemową nakładkę, która ułatwia docieranie do najbardziej skomplikowanych nawet funkcji urządzenia. W przypadku Tajwańczyków to HTC Sense – tym razem otrzymujemy ją w wersji opatrzonej cyfrą 6.

Co się zmieniło? Wszystko działa nadzwyczaj płynnie, gładko i szybko. Ważne również, że producenci pochylili się nad problemami użytkowników – w przypadku HTC One część konsumentów narzekało na problematyczne nieraz odblokowywanie telefonu. I to jeden z elementów, który został poprawiony – teraz, aby aktywować klawiaturę, wystarczy dwukrotnie uderzyć palcem w ekran. Proste, prawda? Poprawiono także usługę BlinkFeed (agregującą treści generowane przez nasze ulubione aplikacje) oraz podjęto współpracę z Fitbit i Foursquare – możemy zatem oczekiwać, że niebawem HTC zaskoczy posiadaczy swoich telefonów jakąś usługą łączącą sport i geolokalizację.

Specyfikacja techniczna – standard premium

Przyzwyczailiśmy się już, że mówiąc o topowych obecnie smartfonach wspominamy o czterordzeniowych procesorach oraz 2, lub 3 GB pamięci RAM. Nie inaczej jest i tym przypadku – HTC One M8 daje nam możliwość wykorzystania mocy układu Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,30 GHz, który jest wspomagany przez 2 GB RAM, będziemy też mogli skorzystać z 16 GB wbudowanej pamięci (niebawem ma też wyjść wersja z 32 GB, a obie mają mieć miejsce na kartę zewnętrzną do 128 GB).

Aparat – jedyna taka kombinacja na rynku

I to wcale nie przesada – tylni obiektyw ma 4MP, natomiast przedni… 5. Stąd smartfon zyskał całkiem zasłużoną opinię telefonu idealnego do robienia zdjęć samemu sobie. To tylko jedno z niecodziennych rozwiązań (ostatecznie nie ma chyba drugiego urządzenia, w którym przedni obiektyw jest czulszy, niż tylny).

Drugim jest umieszczenie dodatkowej kamery z tyłu obudowy. Czemu ma to służyć? Otóż przed zrobieniem zdjęcia mierzy ona odległość, w jakiej znajdujemy się względem każdego, obecnego w kadrze przedmiotu. Dzięki temu obiektyw natychmiast ustawia odpowiednią ostrość, ale… to i tak nie ma znaczenia. Dlaczego? Otóż dzięki tej technologii możemy zmienić ostrość zdjęcia nawet wtedy, gdy zostanie ono zapisane na dysku, jak i swobodnie edytować każdą z warstw.


Kup HTC ONE M8 w wersji czarnejPozycja obowiązkowa

Dla fanów marki – bez dwóch zdań. Dla osób, które planują zakup nowego, flagowego smartfonu – opcja, którą na pewno należy wziąć pod uwagę. Do sprzedaży ma również trafić wersja z plastikową obudową – rzecz jasna wtedy nie będzie to telefon aż tak bardzo elegancki, ale na pewno tańszy. Szczególnie, że nie będzie się różnić specyfikacją techniczną, dlatego niektórym będzie się opłacało poczekać.

 


Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów