4 polskie gry, które niebawem nas zachwycą

Autor: Beata

Polska już dawno przestała być białą plamą na interaktywnej mapie świata. Nasi rodacy pomału wkradali się w łaski graczy, święcąc przy tym nie lada sukcesy na scenie gier mobilnych. Ostatnie kilka lat to już marsz z podniesionym czołem i praca nad grami, na które czeka cały świat. Rok 2014 i początek 2015 może nie będą stały w całości pod znakiem polskich premier, ale z pewnością nie mamy się czego wstydzić – ba, niektórych tytułów może nam zazdrościć cały świat.

 

Zobacz pełną ofertę gier i konsol w naszym sklepie!

Zaczynając od klasyków takich jak Teenagent, poprzez pierwsze poważne produkcje typu Chrome czy Painkiller a na pierwszym Wiedźminie kończąc – Polscy deweloperzy przeszli naprawdę długą drogę, by znaleźć się tam, gdzie są obecnie. W niedługim czasie możemy natomiast oczekiwać, że pojawią się co najmniej 4 tytuły, na które warto mieć baczenie. Niemniej już w tej chwili wiadomo, że jeden z nich powinien zerwać wszystkim czapki z głów – Wiedźmin 3 zgarnął szereg nagród podczas ostatnich targów E3, zapowiada się zatem wielki sukces, szkoda jedynie, że jego premiera została przesunięta na rok 2015.

Wiedźmin 3 uwagę zwraca już oficjalna strona gry – by na nią wejść, należy podać swoją datę urodzenia. Oznacza to, że gra będzie na tyle ‘dorosła’, że nawet materiały promocyjne z nią związane przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich. Fani prozy Sapkowskiego oraz wszyscy wielbiciele poprzednich odsłon tej fantastycznej serii bez wątpienia czekają na nią z niecierpliwością – gra ma być wielowymiarowa, wątek główny ma się toczyć jednocześnie na wielu płaszczyznach, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze questy poboczne. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że gra wystarczy na ponad 100 godzin zabawy.

Kup grę
wiedźmin 3 na konsolę PS4
Wreszcie też można oczekiwać, że trzeci Wiedźmin będzie produkcją godną nowej generacji konsol. Do tej pory, na 8 generację, otrzymywaliśmy raczej gry z podrasowaną grafiką, które bardziej udawały nowości, aniżeli faktycznie nimi były. Wielowątkowość, ogrom oraz przepiękne przerywniki filmowe sprawiają, że Dziki Gon może być zapamiętany jako pierwsza pełnoprawna gra nowej generacji – prawda, że to nobilitujące miano?

Lords of Fallen – niby temat Wiedźmina już kończymy, ale nie do końca, bowiem członkiem studia stojącego za LoF – City Interactive – jest Tomasz Gop, czyli jedna z osób odpowiedzialnych za poprzednie części przebojowego Witchera. Tym razem Gop dostał możliwość samodzielnego opracowania mechaniki gry oraz ogólnej koncepcji gry – jak sobie z tym poradził dowiemy się w tym roku, dokładna data premiery nie jest jednak jeszcze znana.
W świecie Lord of Fallen przeniesiemy się do starej, mroźnej krainy, której mieszkańcy niegdyś bardzo zezłościli się na swojego boga i postanowili go zabić. Jego szczątki na przestrzeni tysięcy lat zamieniły się w łańcuch górski oddzielający krainę magów i wojowników: i to będą dwie z trzech klas, w jakie przyjdzie nam się wcielić (tercet uzupełnia skrytobójca). Oczywiście wybór postaci sprawi, że zmieni się nie tylko charakter rozgrywki, ale też nastawienie pozostałych mieszkańców wirtualnego świata do postaci, którą kierujemy. Przy tym otrzymamy bardzo rozbudowany system craftingu i… to by było na tyle, więcej o grze dowiemy się prawdopodobnie już wkrótce.

Dying Light – gier o organizmach wiecznie żywotnych, bo już nieżywych, w ostatnich latach mieliśmy na pęczki. Jedną z popularniejszych, Dead Island, również stworzono w Polsce. Twórcy Dying Light stwierdzili jednak, że znajdą niszę, którą uda im się zapełnić dzięki niniejszej grze. To dość odważne podejście do tematu, ale tymczasem przyjrzyjmy się faktom. Techland na swojej oficjalnej stronie obiecuje, że to najambitniejszy projekt, przy jakim do tej pory pracowano w firmie. W swoim założeniu ma to być survival horror, gdzie na widok zombie raczej będziemy myśleć, jak uciec (szczególnie nocą), nie zaś jak żywemu trupowi zapewnić wieczny spokój.

Kup grę
dying light na konsolę ps4Do tych zapowiedzi oczywiście należy podchodzić ostrożnie – ostatecznie podobnie mówiło się o wspomnianej Dead Island, gdzie starano się rozgrywkę nieco uwiarygodnić: bronie się niszczyły, co w teorii miało powodować, że gra będzie bardziej złożona. Czaru wystarczyło jednak tylko na pierwsze kilka godzin siekania – mamy jednak ogromną nadzieję, że wraz z Dying Light otrzymamy pierwszą kapitalną grę o zombie na nową generację konsol.

The Vanishing of Ethan Carter – gra, za którą stoi jedna z najważniejszych postaci na polskim rynku gier wideo – Adrian Chmielarz. Będzie to typowa przygodówka opisująca losy tytułowego bohatera – a w zasadzie, jako protagonista, będziemy się starać rozwikłać zagadkę jego zniknięcia. Ethan Carter to dziecko, które zostało porwane w niejasnych okolicznościach – sami możemy jednak skorzystać nie tylko z najnowszych zdobyczy technologicznych, które pomogą nam rozwikłać tę zagadkę, ale też z szóstego zmysłu głównego bohatera.
Szczegóły nie są jeszcze znane, nie znamy też bliżej sprecyzowanej daty premiery. Jeśli jednak lubisz kryminały i powieści detektywistyczne, a przy okazji lubisz gimnastykę szarych komórek, to poszukiwania Ethana Cartera wciągną Cię na wiele, wiele godzin.
 
Kup grę
Washing of Ethan Carter


 
Polecane gry playstation 4
  • 94 zł
  • 249 zł
  • 119 zł
  • 79,79 zł
  • 149 zł

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link