Data publikacji: 16 kwietnia 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

10 gier, które powinieneś kupić swojemu dziecku

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

O konsolach coraz częściej mówi się nie tylko jako o maszynce do marnotrawienia czasu, ale wreszcie dostrzega się pozytywny wpływ gier na rozwój dziecka. Dlatego też nie ma co przed nimi uciekać – raz, że uchronić dziecko przed kontaktem z grami to w chwili obecnej rzecz niemal niemożliwa, a dwa – potrafią one zdziałać naprawdę wiele dobrego w kwestii przygotowania dziecka do wymagań obecnego rynku pracy. Poniżej mały poradnik dla wszystkich rodziców – oto 10 gier, które będą idealne dla Waszych pociech.

 


FIFA 14
– najpopularniejszy sport na świecie i jednocześnie najpopularniejsza symulacja piłki nożnej. Nie tylko nauczy młodego sportowca podstawowych zasad panujących na boisku, ale też współpracy, natychmiastowego reagowania na zmienną sytuację, dopasowania się do okoliczności, wykonywania wielu działań manualnych jednocześnie, wreszcie też: pokory. To gra niełatwa, zresztą na świecie jest wielu, którzy są lepsi. A to tylko jedna z wielu lekcji płynących z gry w FIFĘ w trybie online.


Knack
– zamknięta w przyjemnej, bajkowej oprawie graficznej produkcja na wskroś zręcznościowa, ucząca logicznego myślenia, współpracy (możliwość gry w duecie) i natychmiastowych reakcji. Knack to postać spoza naszego świata, ale jak to w tego typu grach bywa – zostaje on wezwany przez ludzkość, by przeszkodzić w realizacji niecnego celu pewnemu czarnemu charakterowi. Obecnie to bez dwóch zdań najlepsza propozycja dla dzieci na konsolę PS4.


Rayman Legends – Rayman wychował już co najmniej dwa pokolenia graczy (pierwsza część serii debiutowała w roku 1995), czas zatem, żeby zabrał się za kolejne. To platformówka, której głównym wyróżnikiem jest fakt, że jednocześnie bawić się mogą aż 4 osoby! Rodzi to potrzebę umiejętnej współpracy, dzielenia się zadaniami, wykreowania lidera, logicznego podejścia do wyzwań – brzmi znajomo? Tak, dokładnie to samo większość z nas robi codziennie w pracy.


Minecraft – bodaj najpopularniejsza gra niezależna. Minecraft to świat stojący przed graczem otworem – za pomocą pada dziecko będzie w stanie zbudować tętniący życiem ekosystem. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że ta gra to symulacja życia opakowana w bajkową grafikę. Nauczy naszą pociechę wytrwałości, logicznych następstw działań, ciągów przyczynowo skutkowych oraz planowania, a także myślenia strategicznego i reagowania na trudne sytuacje. Zupełnie jak w życiu.


Kinect Rush: Disney Pixar Adventure – jedna z gier wykorzystujących możliwości, jakie niesie za sobą sensor ruchu Kinect. To zbiór gier zręcznościowych dla najmłodszych – gra podniesie kompetencje motoryczne, wykształci szybkie reakcje na bodźce, ale też pomoże nauczyć pociechę logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dziecko wcielać się będzie w swoich ulubionych bohaterów znanych z dużego ekranu.


Skylanders Spyro’s Adventure – bardzo ciekawa produkcja dla najmłodszych, łącząca elementy typowych zręcznościówek z cechami gier przygodowych. Zadaniem gracza jest uratowanie świata zabawek – do dyspozycji dostaje on aż 32 grywalne postacie, dzięki czemu konieczne jest dopasowanie umiejętności konkretnej jednostki do charakteru misji. Znów zupełnie jak w życiu, prawda?


Puppeteer – zwariowana przygodówka rodem z Japonii. Pozwoli naszemu dziecku wykształcić umiejętność dopasowywania się do konkretnych sytuacji (bohater może zmieniać perspektywę poprzez… wymianę głowy; dzięki temu zyskuje nowe umiejętności i możliwości), logicznego myślenia oraz natychmiastowego reagowania na zmieniającą się sytuację. Do gry można też zaprosić znajomego, który będzie naszym pomocnikiem.


LEGO Przygoda – gry z serii LEGO święcą triumfy na całym świecie, nie bez przyczyny zresztą – są to po prostu udane produkcje. LEGO Przygoda pozwoli Twojemu dziecku nauczyć się podstaw myślenia przestrzennego – w świecie gry można bowiem stawiać konstrukcje na 15 różnych poziomach, wykorzystując umiejętności 90 różnorodnych postaci. Przy okazji też uratuje świat bajkowych postaci.

EyePet & Przyjaciele – gra edukacyjna dla najmłodszych. Pod opiekę dostają oni wirtualnego zwierzaka – to produkcja, która pozwoli nauczyć Twoje dziecko społecznych podstaw, takich jak odpowiedzialność i empatia oraz pomoże wykształcić pewne nawyki. Co więcej, wszystkie czynności wykonywane są za pomocą kontrolerów Move, dzięki czemu zabawa jest o wiele bardziej angażująca.
 


Kinect Star Wars – Gwiezdne Wojny raczej nie są domeną młodzieży, ale możliwość walki mieczem świetlnym powinien docenić każdy. Gra angażuje całe ciało, bowiem postaciami kieruje się dzięki możliwościom stworzonym przez sensor ruchu Kinect. Dzięki temu dziecko nie tylko pozna świat wykreowany przez George Lucasa, ale też nabierze koordynacji ruchowej związanej z koniecznością wykonywania konkretnych czynności. Oprócz tego ta dynamiczna gra pozwoli wykształcić umiejętność szybkiego reagowania (dzięki zmieniającej się sytuacji na ekranie) oraz logicznego myślenia i multitaskingu.
Jak zatem widać, gry wcale nie muszą być marnotrawieniem czasu i energii. Dobrane pod odpowiednim kątem pozwolą wykształcić u naszych dzieci niezbędne umiejętności, mające ogromne znaczenie w życiu społecznym i zawodowym. Co zaś najistotniejsze, nauka przychodzi sama – najważniejsza w tym przypadku jest bowiem rozrywka.

Proponowane Towary:

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition
Red Dead Redemption Game of the Year
Grand Theft Auto IV - Classic
Need For Speed Rivals - Classics
Obcy Izolacja

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
8 16
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas