Data publikacji: 14 marca 2018
Autor: Kinga
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

Jak wybrać smartfona?

Poleć znajomemu Drukuj
Smartfony skutecznie wyparły z rynku klasyczne telefony komórkowe. Liczba oferowanych funkcji sprawia, że stały się niezbędnym urządzeniem do komunikacji, pracy oraz rozrywki. Jak wybrać model, który spełni nasze wymagania?

Współczesny smartfon to urządzenie łączące cechy telefonu, aparatu fotograficznego, odtwarzacza filmów i muzyki, przeglądarki internetowej, a także przenośnej konsoli do gier. Liczba funkcjonalności dostępnych w smartfonie sprawia, że nie każdy model zapewnia ten sam poziom wydajności we wszystkich kategoriach. Przykład? Jedno urządzenie ma aparat o wyższej rozdzielczości, a inne – większy i lepiej wykonany wyświetlacz. Mnogość funkcji, ale i różnic sprawia, że przed zakupem smartfona warto odpowiedzieć sobie na pytanie:

 • Do rozrywki – internetu, gier, słuchania muzyki, robienia zdjęć,
 • Do biznesu – sprawdzania poczty elektronicznej, edytowania dokumentów tekstowych i wykresów, wideorozmów, korzystania z internetu.

Chociaż pozornie smartfony są do siebie podobne, zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych, które będą miały przełożenie na wygodę użytkowania. To bardzo ważne, jeśli dotąd nigdy nie korzystałeś ze smartfona, ponieważ musisz sobie uzmysłowić, do czego będzie wykorzystywany.

SYSTEM OPERACYJNY W SMARTFONIE

W smartfonach możemy znaleźć kilka różnych systemów operacyjnych, ale trzy z nich są najbardziej popularne oraz polecane. Należą do nich systemy:

ANDROID

System przeznaczony dla osób, które oczekują od smartfona wielozadaniowości i możliwości niemal nieograniczonej konfiguracji urządzenia np. dostosowania wyglądu ekranu czy też rozmiaru wyświetlanych ikonek i wiele więcej. W sklepie Google Play są dostępne propozycje aplikacji o różnym przeznaczeniu. Znajdziemy tam aplikacje użytkowe (np. pakiet Office), multimedialne i gry – zarówno płatne, jak i darmowe. Android jako jedyny z systemów jest dostępny w szerokim przedziale cenowym, co sprawia, że znajdziemy go w telefonach różnych marek. Warto przy okazji podkreślić, że większość producentów instaluje tzw. własne nakładki na system Android. To sprawia, że poszczególne modele smartfonów różnią się pod względem zainstalowanych aplikacji lub wyglądem interfejsu. Najnowsza wersja systemu to Android 8 Oreo.

 

Apple iOS

Został stworzony dla osób oczekujących prostego i niezawodnego systemu do codziennej pracy oraz rozrywki. Duża ilość aplikacji w sklepie AppStore sprawia, że na iOS możemy zainstalować wiele płatnych gier oraz programów, które uprzyjemnią korzystanie z urządzenia. System iOS jest dostępny tylko w produktach marki Apple i zapewnia kompatybilność tych urządzeń. Najnowsza wersja systemu to iOS 9.

 

KATEGORIA ANDROID Apple iOS
PRODUCENT Google Apple
OBSŁUGIWANE SMARTFONY Samsung, LG, HTC, Huawei i inne Apple (iPhone)
SYNCHRONIZACJA Z KOMPUTEREM USB, Aplikacje, Wi-Fi USB, iTunes, iCloud
SKLEP Z APLIKACJAMI Google Play App Store
LICZBA DOSTĘPNYCH APLIKACJI* 1,3 mln 1,5 mln

Systemy Android oraz Apple iOS oferują podobne funkcje oraz zapewniają wydajne działanie urządzenia, na którym zostały zainstalowane. Główne różnice to liczba aplikacji dostępnych dla użytkownika oraz możliwość personalizacji poszczególnych ustawień. Z tego powodu warto określić, jakich aplikacji na smartfona potrzebujemy najbardziej, i sprawdzić ich dostępność w odpowiednim sklepie.

* dane: analizy appFigures.com

POZNAJ WADY I ZALETY KAŻDEGO SYSTEMU, KTÓRE BĘDĄ ZAUWAŻALNE PODCZAS CODZIENNEGO UŻYTKOWANIA.

SYSTEM ANDROID Apple iOS
ZALETY szybki, szerokie możliwości personalizacji, duża liczba aplikacji, otwarty system szybki oraz stabilny, multimedialny, duża liczba aplikacji
WADY system ma tendencję do zawieszania, jeżeli w tym samym czasie działa wiele aplikacji utrudnione przesyłanie danych z komputerów PC – najlepsza kompatybilność tylko z urządzeniami Apple

EKRAN SMARTFONA

Przekątna ekranu najnowszych smartfonów waha się od 4 do nawet 6 cali. Ze względu na duży rozmiar smartfona o przekątnej powyżej 5,5 cali określa się mianem phabletu (nazwa powstała z połączenia angielskich słów phone i tablet – telefon i tablet). Urządzenia z dużą przekątną ekranu idealnie nadają się do oglądania zdjęć i odtwarzania filmów. To właśnie te smartfony (phablety) poleca się miłośnikom multimediów.

SPRAWDŹ, JAKA PRZEKĄTNA EKRANU SMARTFONA BĘDZIE DLA CIEBIE ODPOWIEDNIA.

PRZEKĄTNA EKRANU W SMARTFONIE
DO 4 CALI do pisania SMS-ów, przeglądania zdjęć, grania w proste gry
DO 5 CALI do pisania SMS-ów, przeglądania zdjęć, grania w gry 3D (większy komfort), przeglądania stron internetowych, poczty elektronicznej
DO 6 CALI do pisania SMS-ów, przeglądania zdjęć, grania w gry 3D (większy komfort), przeglądania stron internetowych, poczty elektronicznej, oglądania filmów np. w podróży, czytania e-booków

Pamiętaj, że im większy ekran, tym większa wygoda użytkowania smartfona, ale zarazem mniejsza wygoda przechowywania. Smartfony z przekątną ekranu 5–6 cala z trudem mieszczą się w kieszeni spodni. Obecnie to smartfony o przekątnej ekranu pomiędzy 4,5 a 5 cala cieszą się największą popularnością.

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU W SMARTFONIE

Standardem w nowoczesnych modelach jest rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Natomiast wyższą rozdzielczość Quad HD (2560 x 1440 pikseli) stosuje się w smartfonach z najwyższej półki cenowej – powyżej 2000 zł. W smartfonach używa się ekranów wykonanych w różnych technologiach. Najczęściej można spotkać ekran typu IPS, AMOLED oraz LCD. Ten ostatni jest stosowany w starszych oraz budżetowych konstrukcjach. Osobną kategorię stanowią wyświetlacze stosowane w smartfonach marki Apple.

SPRAWDŹ, JAKIE WADY I ZALETY CHARAKTERYZUJĄ POSZCZEGÓLNE SMARTFONY.

RODZAJ EKRANU ZALETY WADY
IPS dobre odwzorowanie kolorów RGB, szerokie kąty widzenia, szybki czas reakcji na dotyk wysokie zużycie prądu ze względu na mocniejsze podświetlenie ekranu
AMOLED do działania nie wymaga podświetlenia, oferuje wysoki kontrast, energooszczędność wysokie koszty produkcji, co wpływa na cenę smartfona, mniejsza ostrość obrazu w stosunku do IPS, problemy z wypalającymi się pikselami
LCD dobre odwzorowanie kolorów dłuższy czas reakcji na dotyk, niskie kąty widzenia, niedostateczna widoczność w pełnym słońcu
RETINA dobre odwzorowanie kolorów w skali RBG, szerokie kąty widzenia, szybki czas reakcji na dotyk, energooszczędność wysokie koszty produkcji, co wpływa na cenę smartfona, niedostateczna widoczność w pełnym słońcu

Ekran smartfona jest podatny na uszkodzenia. Urządzenia z wyższej półki cenowej są zazwyczaj wyposażone w dodatkową warstwę szkła Gorilla Glass, które chroni wyświetlacz przed zarysowaniem i pęknięciem. Od lat stosowane przez wielu producentów szkło zapewnia idealne przewodzenie dla ekranów dotykowych w smartfonach.

APARAT CYFROWY

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności smartfonów jest aparat cyfrowy. Jego rozdzielczość w najnowszych modelach to nawet 23 mln pikseli, ale rozsądne minimum to aparat o rozdzielczości 8 mln pikseli. Aparat w smartfonie stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i nie chcą zabierać ze sobą dodatkowego sprzętu fotograficznego. Zdjęcia ze smartfona często trafiają do mediów społecznościowych, jak np. Facebook czy Instagram.

Obecnie standardem w smartfonach są dwa aparaty. Jeden z nich (główny) umieszczony na tylnej ściance obudowy, natomiast drugi – na przedniej części urządzenia (standardem jest rozdzielczość do 5 mln pikseli). Dzięki temu umożliwia robienie popularnych selfie, a także prowadzenie wideorozmów.

Aparat w smartfonie może także pełnić funkcję kamery, dzięki czemu służy do nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, czyli w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest to dziś standard nagrywania dobrych jakościowo filmów. W smartfonach z najwyższej półki cenowej możemy też znaleźć aparat nagrywający w rozdzielczości 4K 4096 × 3112 pikseli, który zapewnia jeszcze dokładniejsze odwzorowanie barw oraz detali.

NA JAKIE DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI W SMARTFONIE MOŻESZ LICZYĆ?

PROCESOR W SMARTFONIE

Sercem każdego multimedialnego urządzenia jest procesor. Podobnie w przypadku smartfona, w którym odpowiada za przetwarzanie danych systemu oraz aplikacji. O ile taktowanie procesora oraz liczba rdzeni ma duże znaczenie w przypadku komputera, o tyle w smartfonie schodzi na drugi plan.

TYP PROCESORA ZASTOSOWANIE
JEDNORDZENIOWY płynne działanie pojedynczej aplikacji
DWURDZENIOWY płynne działanie dwóch aplikacji
CZTERORDZENIOWY płynne działanie do czterech aplikacji w tle
SZEŚCIORDZENIOWY płynne działanie do sześciu aplikacji w tle
OŚMIORDZENIOWY płynne działanie do ośmiu aplikacji w tle

Aktualnie standardem, który zapewnia zadowalające parametry, są procesory dwurdzeniowe z taktowaniem min. 1 Ghz. Taka konfiguracja sprawdzi się zarówno podczas codziennego użytkowania (słuchania muzyki, robienia zdjęć, przeglądania stron WWW, sprawdzania poczty e-mail), jak i do prostych gier wideo. Do zastosowań biznesowych warto wybrać urządzenie z procesorem taktowanym powyżej 1000 MHz (1 GHz) lub więcej, a do zastosowań multimedialnych i ogólnych przyda się procesor 1400 MHz (1,4 GHz) lub szybszy.

Osoby, którym zależy na najwyższej wydajności (zaawansowane graficznie gry wideo oraz praca wielozadaniowa), powinny się zastanowić nad wyborem urządzenia wyposażonego w cztero- lub ośmiordzeniowy procesor.

Co ciekawe, Microsoft w przypadku smartfonów z systemem Windows Phone narzuca odgórnie minimalne wymagania, jakie muszą być spełnione, aby system działał płynnie. Możemy zatem przyjąć, że smartfon obsługiwany przez Windows Phone będzie działać na zadowalającym poziomie niezależnie od klasy urządzenia. Producenci smartfonów z systemem Android mają w tym przypadku pełną dowolność i wyposażają swoje urządzenia w procesory o różnej mocy. Warto zatem sprawdzić ten parametr przed zakupem.
 

PAMIĘTAJ

Każda uruchomiona aplikacja wykorzystuje jeden rdzeń i działa stabilnie
w zależności od wykorzystania zasobów systemu. Jeśli jest niewłaściwie
zoptymalizowana może spowolnić działanie urządzenia.

PAMIĘĆ RAM W SMARTFONIE

Smartfon do wydajnego działania wymaga odpowiedniej pamięci operacyjnej, która służy do przechowywania wykonywanych w czasie rzeczywistym procesów. Od ilości pamięci RAM w dużym stopniu zależy szybkość działania smartfona. Jeżeli zatem chcesz się cieszyć płynnym działaniem smartfona, zwróć uwagę na ilość pamięci RAM.

MOŻLIWOŚCI SMARTFONÓW DO ILOŚCI PAMIĘCI RAM

DO 1 GB RAM DO 2 GB RAM DO 3 GB RAM DO 4 GB RAM
możliwe straty w płynności działania przy wielu aplikacjach jednocześnie płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie płynne działania przy wielu wymagających aplikacjach jednocześnie płynne działania przy wielu aplikacjach jednocześnie, duży zapas pamięci dla przyszłych, bardziej wymagających aplikacji

Obecny standard, który zapewnia zadowalającą płynność i komfort pracy, to 1 GB pamięci RAM. Taka ilość pamięci oznacza sprawne przeglądanie stron internetowych oraz płynną grafikę podczas grania bądź oglądania filmów.

ŁĄCZA W SMARTFONIE

Smartfony są wyposażone w liczne łącza, które pozwalają zwiększyć ich użyteczność. Niektóre z nich to ewolucje łącz znanych z klasycznych telefonów komórkowych, a inne są nowością.

NA JAKIE TYPY ŁĄCZY WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

 • Bluetooth – standard pozwalający na bezprzewodową łączność krótkiego zasięgu pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w technologię Bluetooth np. smartwatch, zestaw głośnomówiący. Obecnie najnowsza wersja Bluetooth 4.0 zapewnia większy zasięg oraz charakteryzuje się zmniejszonym poborem energii.
 • NFC – radiowy sposób komunikacji NFC pozwala na szybką wymianę danych na niewielką odległość (do 20 centymetrów). Wykorzystywana głównie do płatności bankowych, co pozwala zmienić telefon w kartę płatniczą. Technologia umożliwia stosowanie tzw. znaczników NFC – dzięki nim możesz szybko zmienić ustawienia telefonu (np. głośność dźwięków) w zależności od miejsca, w którym przebywasz np. domu i pracy.
 • Wi-Fi – dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz pozwalają na bezpieczne i szybkie nawiązywanie połączeń z kompatybilnymi urządzeniami. Obecnie najczęściej używanym pasmem jest 2,4 GHz, przez co mogą się zdarzać problemy z szybkością łącza. Jeżeli smartfon ma możliwość obsługi dodatkowego pasma 5 GHz, gwarantuje szybkie łącze niezależnie od liczby użytkowników.
 • DLNA – jest standardem komunikacji wykorzystywanym przez producentów elektroniki użytkowej, by umożliwić współdzielenie zasobów multimedialnych w ramach wewnętrznej lokalnej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Dzięki zgodności z tym standardem każde urządzenie, które może gromadzić treści multimedialne – filmy, muzykę, zdjęcia, prezentacje – staje się serwerem, udostępniającym je innym urządzeniom włączonym do sieci domowej.
 • MHL – funkcja MHL (Mobile High Definition Link) pozwala przy pomocy jednego kabla podłączyć smartfon oraz inne przenośne urządzenia elektroniczne do telewizora lub monitora wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu możemy zobaczyć filmy lub zdjęcia zrobione smartfonem na dużym ekranie. Funkcję tę docenią też gracze, którzy w ten sam sposób wyświetlą ulubioną grę. Nowoczesne smartfony wyposażone w złącze MHL mogą przesyłać obraz w Full HD z prędkością do 60 kl./s i dźwięk przestrzenny w standardzie 7.1.

RODZAJE KARTY SIM

Jeśli zmieniasz klasyczny telefon komórkowy na nowoczesny smartfon, musisz wiedzieć, że na przestrzeni lat kilkakrotnie zmienił się standard obsługiwanych kart SIM. Obecnie są to głównie karty mini SIM, ale na rynku można dostać również karty micro i nano.

Jeśli masz standardową kartę, a wybrany smartfon obsługuje standard micro lub nano SIM, istnieje możliwość wymiany karty u operatora lub też docięcia jej w specjalistycznym serwisie. Warto pamiętać, że może się to wiązać z dodatkową opłatą. Innym rozwiązaniem są adaptery i przejściówki kart SIM.

PAMIĘTAJ

Smartfony sprzedawane w RTV Euro AGD nie mają SIM locka,
a więc będą działać z kartą SIM każdego operatora sieci komórkowej.

DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI SMARTFONA

Smartfony w odróżnieniu od klasycznych telefonów komórkowych mają wiele dodatkowych funkcjonalności, które sprawiają, że ich użytkowanie jest wygodniejsze. Na jakie dodatkowe opcje możesz liczyć w nowym smartfonie?

 • Dual SIM – to rozwiązanie przeznaczone dla osób korzystających z dwóch numerów telefonów jednocześnie  Dzięki obsłudze Dual SIM można umieścić dwie karty SIM w telefonie i umożliwić obsługę połączeń przychodzących oraz wychodzących z różnych numerów. Ponadto jedna karta może służyć do transmisji danych, a druga do połączeń. Warto jednak zwrócić uwagę na standard Dual SIM zastosowany w danym smartfonie.
 • LTE – to obecnie najszybszy standard mobilnego internetu. Prędkość pobierania danych wynosi nawet do 300 Mb/s, dzięki czemu przeglądanie internetu lub streaming filmów i muzyki odbywa się bez opóźnień i przerw na ładowanie.
 • Ładowanie bezprzewodowe – czyli ładowanie indukcyjne za pomocą specjalnych (opcjonalnych) podstawek zwalnia z konieczności ręcznego podłączania telefonu do ładowarki. Wystarczy jednorazowo podłączyć ładowarkę indukcyjną do prądu.
 • Superwytrzymałość – specjalna konstrukcja obudowy (zgodna ze standardem IP68) sprawia, że smartfon będzie działał, gdy zanurzysz go na 30 minut pod wodę na głębokość do 1 m lub gdy zajdzie potrzeba umycia pod bieżącą wodą. Ponadto smartfon będzie odporny na kurz i zabrudzenia. Gdy zajdzie potrzeba, bez problemu można będzie wyczyścić smartfona pod wodą.
 • Tryb oszczędzania baterii – smartfony ze względu na swoje zaawansowanie oraz rozmiary szybko zużywają energię. Dlatego są wyposażone w tryb oszczędzania baterii (np. Stamina), który wydłuża czas pracy urządzenia dzięki zmniejszeniu jasności wyświetlacza, wyłączeniu niektórych procesów w tle oraz wyciszeniu dźwięków lub wyłączeniu wibracji.
 • Radio FM – na swoim smartfonie możesz słuchać ulubionych audycji radiowych z telefonu, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy podłączyć słuchawki i cieszyć się dźwiękiem.

AKCESORIA DO SMARTFONÓW

W ofercie RTV Euro AGD znajdziesz mnóstwo akcesoriów do smartfonów, które ułatwią pracę z urządzeniem, a także podniosą jego walory użytkowe.

SPRAWDŹ, JAKIE DODATKI DO TWOJEGO SMARTFONA WARTO DOKUPIĆ.

 • Etui – przydatne, gdy chcesz uchronić obudowę smartfona przed uszkodzeniem.
 • Karta pamięci – przyda się zawsze, gdy w smartfonie brakuje miejsca na aplikacje lub pliki multimedialne.
 • Folia ochronna – niezastąpiona do zabezpieczenia szybki wyświetlacza przed zarysowaniem.
 • Powerbank – zapewni dodatkowe źródło energii, kiedy nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego i nie możesz naładować smartfona.
 • Ładowarka samochodowa – umożliwia ładowanie smartfona przez zapalniczkę samochodową.
 • Słuchawka Bluetooth – sprawi, że będziesz mógł prowadzić rozmowy telefoniczne bez wyjmowania smartfona z kieszeni.
 • Smartwatch – pełni funkcję klasycznego zegarka, ale oprócz tego umożliwia zsynchronizowanie ze smartfonem przez Bluetooth. Inne funkcje to między innymi przeglądanie SMS-ów oraz nawiązywanie połączeń głosowych.
 • Głośniki bezprzewodowe – sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma podłączenia do prądu, a Ty chcesz się dzielić muzyką ze swoimi znajomymi.
 • Uchwyt do selfie – sprawi, że robienie zdjęć typu selfie stanie się łatwiejsze, a fotografie będą ciekawsze i wyższej jakości.
 • Opaska monitorująca aktywność – będzie kontrolować Twoją aktywność fizyczną, dzięki czemu zmierzysz liczbę spalonych kalorii lub przebytą odległość, ponadto powiadomi Cię o nadchodzącym połączeniu lub SMS-ie.
 • Okulary VR – pomogą przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i oglądać otaczający świat z zastosowaniem rewolucyjnych efektów 3D.
 • Słuchawki – to niezbędne akcesorium dla każdego fana dobrego brzmienia.
 • Antywirus – który jest niezbędny w każdym smartfonie. Pamiętaj, że smartfon podobnie jak komputer może zostać zainfekowany wirusem. Zapewnij mu ochronę.

JAKI SMARTFON WYBRAĆ?

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany do konkretnego modelu smartfona, sprawdź raz jeszcze najważniejsze parametry, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu wybierzesz telefon dostosowany do swoich potrzeb.

smartfon do gier smartfon dla dziecka smartfon dla seniora

GWARANCJA I UBEZPIECZENIE, ZAKUP NA RATY

Kupując smartfona, otrzymujesz od producenta gwarancję. Dzięki niej nie będziesz się musiał martwić, gdy Twój telefon się zepsuje. Pamiętaj jednak, że tego typu gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych i zwykle zostaje udzielona na jakiś czas.

W sklepie RTV Euro AGD możesz wykupić dodatkową gwarancję od uszkodzeń mechanicznych. To dobry pomysł, zwłaszcza jeśli będziesz korzystać ze smartfona w miejscach, gdzie łatwo go uszkodzić. Pamiętaj, że wystarczy upuścić urządzenie na podłogę, chodnik czy ulicę, aby zarysować jego wyświetlacz lub obudowę.

Wygodnym rozwiązaniem jest też kupno smartfona na raty. W ramach promocji „Raty 20x0%” rozłożysz spłatę na 20 niskich, nieoprocentowanych rat. To dobra alternatywa zakupu telefonu u operatora sieci komórkowej.

PAMIĘTAJ

Jeśli masz szczegółowe pytania, możesz skorzystać z funkcji ZADAJ PYTANIE dostępnej
bezpośrednio pod każdym smartfonem w zakładce PYTANIA I ODPOWIEDZI.


Proponowane produkty:
Xiaomi Redmi 9 4+64 (purpurowy) <%– –%>
Huawei P40 Lite (pastelowy) <%– –%>
Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB (niebieski) <%– –%>
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6+128 (szary) <%– –%>
Samsung Galaxy M21 (niebieski) <%– –%>
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz także
article-photos/50110983001/29125-min.png
Sprawdź jak zadbać o zabezpieczenie swojego smartfona?
article-photos/50105576321/29123-1-min.png
 Sprawdź czym jest chmura, dlaczego i jak z niej korzystać.
article-photos/50068394153/29122-1-min.png
Czym różnią się wyświetlacze smartfonów? O czym warto wiedzieć, decydując się na nowy model?
article-photos/303942510/3g.png

Czym 3G jest i dlaczego ma duże znaczenie?


Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu
Smartfony i gadżety
Smartfony i gadżety
Pokaż wybrane artykuły

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   
 Czyste żelazko to podstawa pięknie wyprasowanych ubrań, dlatego warto zadbać o czyszczenie stopy żelazka oraz pojemnika na wodę.
Zobacz więcej   
 Prasowanie zmarszczek na twarzy to nowa usługa kosmetyczna. Dzięki specjalnym urządzeniom można wykonać ją w domu.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów