Jak wybrać smartwatcha?

Z tego artykułu dowiesz się:co to jest i jak działa smartwatch na co zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia jak wybrać najlepszy smartwatch damski, męski i dziecięcy
Autor: Tadeusz

Ze względu na zaawansowanie technologiczne i szerokie możliwości funkcyjne smartwatche cieszą się dużym zainteresowaniem. Inteligentne zegarki nie tylko monitorują czas i parametry życiowe. Wiele modeli pełni funkcję asystenta w pracy, trenera personalnego, a nawet telefonu. Sprawdź, jak wybrać smartwatch dla siebie!

Zobacz także: Smartwatch Android – jak wybrać najlepszy?

Multifunkcjonalność smartwatcha

Smartwatch to inteligentne urządzenie mobilne, z wyglądu przypominające zegarek nadgarstkowy. W miejscu klasycznej tarczy ze wskazówkami znajduje się wyświetlacz, na którym, w zależności od zaawansowania technologicznego danego modelu, pojawiają się różnorodne informacje w formie tekstowej lub piktogramów. Zarówno całe urządzenia, jak i tylko pulpit mogą być obsługiwane dotykowo, głosowo, przy pomocy bocznych przycisków lub obracania pierścienia. Dobry smartwatch damski i męski, jak Samsung Galaxy Watch Active czy Samsung Galaxy Watch, to stylowy dodatek na co dzień, a przede wszystkim funkcjonalny komputer w kompaktowej formie. Dzięki niemu można dowiedzieć się o powiadomieniach przychodzących na smartfona, odbierać połączenia telefoniczne, sprawdzać prognozę pogody, monitorować swoją aktywność fizyczną, odtwarzać muzykę czy pamiętać o ważnych sprawach. Najlepsze smartwatche jednocześnie czuwają nad zdrowiem, monitorując parametry życiowe użytkownika i wysyłając alerty o niepokojących skokach tętna czy przyspieszonym oddechu. Model Samsung Galaxy Watch 3LTE to dobry i tani smartwatch dla nastolatków i osób borykających się z zaburzeniami snu lub zestresowanych. Urządzenie śledzi fazy snu i udziela wskazówek dotyczących poprawy higieny snu. Do tego kontroluje poziom stresu i zaleca sesje relaksacyjne, a także analizuje cykl menstruacyjny i określa dni płodne. Można również znaleźć modele bardziej zaawansowane pod kątem pomiarów cech fizjologicznych, np. smartwatch z EKG. Inteligentne zegarki często posiadają też GPS i potrafią nawigować w trudnych warunkach pogodowych. Garmin Fenix 6X PRO to dobry smartwatch męski, który sprawdzi się w sportach ekstremalnych oraz podczas dalekich wędrówek. A jaki smartwatch dla pań możemy polecić? Zarówno miłośniczki sportu, jak i kobiety biznesu znajdą model dla siebie. Huawei WATCH GT 2 posiada aż 15 programów treningowych, z kolei Garmin Wivoactive 4S umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych.

  • 1 459 zł
  • 1 459 zł
  • 1 459 zł
  • 1 459 zł
  • 1 459 zł

Jaki smartwatch wybrać dla siebie, a jaki dla dziecka?

Gdy wybieramy smartwatche, powinniśmy przede wszystkim skupić się na modelach, których system operacyjny będzie kompatybilny z tym w smartfonie, a także określić zakres możliwości zegarka. W zależności od zaawansowania technologicznego urządzenia smartwatche różnią się też ceną. Jeśli zastanawiamy się, jaki smartwatch do 500 zł wybrać, to polecamy rozważyć Huawei Watch GT Active z wyświetlaczem AMOLED, precyzyjną geolokalizacją oraz wbudowanymi planami treningowymi. Natomiast droższe modele mogą oferować jeszcze więcej funkcji. Zatem jaki smartwatch do 1000 zł będzie godny uwagi? Ciekawą propozycją jest Garmin Instinct z nawigacją satelitarną, kompasem, klasą wodoszczelności 10 ATM i pojemną baterią. Ponadto mamy tu aplikację umożliwiającą monitorowanie tras wędrówek oraz planowanie podróży z użyciem map topograficznych, lotniczych i lądowych. Warto również rozważyć zakup urządzenia dla dziecka. Rynek oferuje szeroki wybór inteligentnych zegarków dla maluchów w wieku szkolnym. Model Forever Kids Watch CALL ME KW-50 przeznaczony jest do komunikacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Możliwość odbierania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych oraz alarmu SOS pozwala na stały i bezpieczny kontakt. Dobry smartwatch dla dziecka to także Forever IGO JW-100 z panelem dotykowym, łącznością Bluetooth, programem sportowym i wieloma dodatkowymi funkcjami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o najlepszy smartwatch, który spełni oczekiwania dotyczące funkcjonalności, to polecamy również przyjrzeć się ogólnej konstrukcji urządzenia, a przede wszystkim typowi wyświetlacza. Na uwagę zasługują kształt i wielkość, które znacznie wpływają na wygląd i komfort użytkowania sprzętu. Ważny jest też rodzaj ekranu, który w dużej mierze odpowiada za zużycie baterii. Jednymi z bardziej cenionych za jakość obrazu i energooszczędność są wyświetlacze OLED i AMOLED, stosowane również w smartfonach. Niemałe znaczenie ma także czas pracy baterii. W zależności od rozdzielczości ekranu, liczby aktywnych aplikacji czy modułu łączności, pojemność akumulatora i czas pracy na jednym ładowaniu będą różne. Im większe zaawansowanie technologiczne zegarka, tym bardziej niezbędna okazuje się pojemniejsza bateria. Optymalna częstotliwość ładowania urządzenia to 3–4 dni przy średnio intensywnej eksploatacji.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link