Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

amplituner Yamaha MusicCast RX-A550 AVENTAGE (czarny)

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
amplituner Yamaha MusicCast RX-A550 AVENTAGE (czarny)
Yamaha MusicCast RX-A550 AVENTAGE (czarny)
Opis i dane
 
 


Yamaha Aventage – liczy się najwyższa jakość dźwięku


RX-A550 to najmłodszy, wprowadzony niedawno na rynek, przedstawiciel legendarnej serii amplitunerów Yamaha serii Aventage.  Zaprezentowana w 2010 roku linia została stworzona jako zbiór najwyższej jakości referencyjnych amplitunerów kina domowego, które nie mają sobie równych w swojej klasie. Każdy model z logo Aventage to efekt bogatego, wielodekadowego doświadczenia inżynierów firmy Yamaha, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, tak aby móc zaoferować najwyższą jakość dźwięku, zarówno wielokanałowego jak i stereo.
Dodatkowo RX-A550 oferuje szereg wyjątkowych, nowoczesnych funkcjonalności: współpracę z bezprzewodowym systemem domowej muzyki Yamaha MusicCast , unikatową technologię Bluetooth Output, bezprzewodową łączność Wi-Fi, Bluetooth i Airplay, obsługę plików wysokiej rozdzielczości DSD/FLAC, radio internetowe, dostęp do milionów utworów dzięki funkcji Spotify Connect, układ kalibracji dźwięku YPAO i wiele innych.
 

 • Aluminiowy panel przedni
 • Skuteczne tłumienie drgań dzięki dodatkowej nóżce
 • Optymalny układ wzmacniacza
 • Dyskretna konfiguracja
 • MusicCast – twoja ulubiona muzyka w każdym pokoju
 • Wi-Fi, Bluetooth, Airplay – przesyłanie muzyki z Twojego smartfona lub tabletu
 • Unikatowa technologia Bluetooth Output – przesyłanie muzyki z amplitunera na głośniki/słuchawki Bluetooth nawet innych producentów
 • Obsługa plików wysokiej rozdzielczości DSD, FLAC/WAV/AIFF i Apple Lossless
 • Spotify Connect i inne serwisy muzyczne w jednym miejscu
 • YPAO – układ automatycznej kalibracji dźwięku w pomieszczeniu
 • USB na przednim panelu
 • Dźwięk przestrzenny również przy użyciu tylko dwóch kolumn
 

Sparuj urządzenia i przesyłaj muzykę do dowolnych urządzeń Bluetooth


Wiele gospodarstw domowych posiada już szereg systemów dźwiękowych Bluetooth, na przykład z serii Yamaha Relit, Restio oraz urządzenia innych producentów wyposażonych w Bluetooth. Z MusicCast nawet te aktywne systemy głośników mogą być włączone do systemu multi room. Aby to zapewnić, wszystkie komponenty MusicCast łączą się z nadajnikiem w urządzeniach Yamach MusicCast i odbiornikiem Bluetooth także innych producentów. W ten sposób moduł Bluetooth może być wykorzystywany nie tylko do odbierania muzyki ze smartfona czy tabletu, ale także do podłączania głośników czy słuchawek Bluetooth z siecią audio MusicCast.

 
Dekodowanie sygnału 4K
Dekodowanie sygnału 4K
Amplituner przenosi domową rozrywkę na nowy poziom, którego wyznacznikiem jest standard 4K. Wejście/wyjście HDMI wspierają wideo 4K Ultra HD (to cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD), zapewniając zgodność z najnowszymi formatami wideo superwysokiej rozdzielczości.
Kompatybilność z 3D
Urządzenie jest przystosowane do wspólpracy z obrazem trójwymiarowym 3D. Produkty z tym logo są w stanie wysyłać lub przepuszczać cyfrowy sygnał wideo 3D.
Kompatybilność z 3D
Dolby TrueHD - dźwięk w najlepszym wydaniu
Dolby TrueHD - dźwięk w najlepszym wydaniu
Dolby TrueHD to technologia Dolby stworzona z myślą o kodowaniu audio wysokiej rozdzielczości. Dolby TrueHD obsługuje jednocześnie do 8 niezależnych kanałów, dzięki czemu pozycjonowanie dźwięku daje efekt bardziej realistyczny, niż kiedykolwiek wcześniej.
DTS HD - doskonały dźwięk przestrzenny
Standard DTS-HD Master Audio dostarcza dokładnie wszystkie informacje, które są zawarte na pierwotnym, głównym nagraniu. Obsługuje do 7.1 niezależnych kanałów charakteryzujących się sygnałem o częstotliwości próbkowania 96kHz i rozdzielczości 24 bitów. Dzięki temu to, co słyszysz, jest identyczne z tym, co zostało zarejestrowane przez inżynierów dźwięku.
DTS HD - doskonały dźwięk przestrzenny
Łącz się z Internetem oraz streamuj muzyke bezprzewodowo
Łącz się z Internetem oraz streamuj muzyke bezprzewodowo
Do urządzenia można z łatwością podłączać różne źródła dźwięku. Dzięki technologii Wi-Fi® odtwarzanie utworów ze smartfona, tabletu lub laptopa może się odbywać strumieniowo, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek przewodów. Korzystając z domowej sieci Wi-Fi (bądź też portu RJ-45 Ethernet LAN) istnieje również możliwość odtwarzania muzyki za pomocą dodatkowych aplikacji.
Twoja domowa sieć multimediów
Certyfikat DLNA zapewnia, że posiadający go produkt może pracować w sieci Ethernet. Umożliwia odtwarzanie plików z muzyką, filmami i zdjęciami przechowywanymi na komputerze przez amplituner. Aby korzystać z funkcji DLNA, należy zainstalować oprogramowanie DLNA lub mieć je wcześniej zainstalowane na komputerze i połączyć oba urządzenia ze sobą.
Twoja domowa sieć multimediów
Odtwarzaj sygnał audio z urządzeń z Bluetooth
Odtwarzaj sygnał audio z urządzeń z Bluetooth
Korzystając z urządzenia Bluetooth możesz odtwarzać utwory muzyczne z wysokiej jakości dźwiękiem stereofonicznym. Technologia ta umożliwia łatwą bezprzewodową komunikację z urządzeniami Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Dzięki temu Twoje ulubione utwory zawsze bedą dostępne pod ręką.
Zyskaj wsparcie odtwarzacza iPod i telefonu iPhone oraz tabletu iPad
Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość, firma Apple opracowała dla producentów specjalne wymagania dotyczące zgodności z ich produktami. Dzięki takiemu certyfikatowi Made for iPod/iPhone/iPad wydobędziesz potencjał muzyczny z tych urządzeń, ułatwiając ich sterowanie.
Zyskaj wsparcie odtwarzacza iPod i telefonu iPhone oraz tabletu iPad
Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata
Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata
Podłącz amplituner do sieci aby uzyskać dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Radio internetowe poprzez łącze Wi-Fi lub kablowe typu Ethernet łączy się z jednym portali radiowych, uzyskując dostęp do tysięcy zarejestrowanych stacji internetowych. Nowości muzyczne, nowe piosenki i największe przeboje, wszystko teraz na wyciągnięcie ręki online.
Aluminiowy panel przedni
Zaawansowane obwody elektryczne, zapewniające najwyższej jakości dźwięk, potrzebują skutecznej ochrony przed drganiami i promieniowaniem zewnętrznym. Aluminiowy panel przedni to wyjątkowy w tej cenie element konstrukcyjny gwarantujący optymalna pracę układów wewnątrz amplitunera i zwiększający sztywność całej konstrukcji, co ogranicza możliwość powstawania niekorzystnych wibracji. Ponadto aluminium nadaje całej konstrukcji szlachetny, luksusowy wygląd.
Przesyłaj strumieniowo muzykę z urządzeń Apple
Amplituner obsługuje technologię AirPlay, pozwalającą na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. Dzięki temu możnesz w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim systemie kina domowego.
Przesyłaj strumieniowo muzykę z urządzeń Apple
Dekoduj formaty HD Audio
Dekoduj formaty HD Audio
Dążąc do poszerzenia i zwiększenia intensywności przeżycia efektu Surround Sound, Cinema DSP 3D umożliwia dodanie z przodu dwóch dodatkowych głośników zapewniając tym samym dźwięk 9.1 kanałowy. Te dodatkowe kanały dodają scenie dźwiękowej większego pionowego wymiaru oraz wzmocni wrażenia dźwiękowe, dostarczając jeszcze większych emocji muzycznych.
Dobierz ustawienia do akustycznej specyfiki danego pomieszczenia
System precyzyjnej kalibracji głosników Yamaha YAPO analizuje akustykę pomieszczenia i dokonuje pomiarów różnych charakterystyk głośnika, a następnie kalibruje parametry w celu osiągnięcia optymalnego dźwięku dla słuchacza. Wystarczy podłączyć do amplitunera specjalny mikrofon i rozpocząć automatyczny proces kalibracji. W ten sposób YPAO eliminuje konieczność żmudnego przestawiania głośników i sprawdzania, które ustawienie zapewnia najlepsze efekty dźwiękowe.
Dobierz ustawienia do akustycznej specyfiki danego pomieszczenia
Uzyskaj dostęp do milionów utworów
Uzyskaj dostęp do milionów utworów
Ciesz się dostępem do milionów piosenek z serwisu Spotify. Ten amplituner współpracuje z funkcją Spotify Connect, która pozwala na wybranie utworów w aplikacji Spotify i słuchanie ich za pośrednictwem systemu.

* Wymagana jest aplikacja oraz aktywne konto premium. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spotify.com
Rozszerz możliwości rozrywki
MusicCast wykorzystuje zaawansowane możliwości sieci bezprzewodowej, aby dostarczać muzykę i zapewniać rozrywkę audio. System pozwala strumieniować cyfrową muzykę ze smartfonu, PC lub NAS do innych urządzeń MusicCast w twoim domu. Za jego pomocą można także przesyłać muzykę z urządzeń zewnętrznych, takich jak telewizor lub odtwarzacz Blu-ray. Zawartość audio ze smartfonów lub tabletów połączonych poprzez Bluetooth można również strumieniować do urządzeń MusicCast w wielu pokojach.
Rozszerz możliwości rozrywki
Optymalny układ wzmacniacza
Amplituner może poszczycić się niezwykle dopracowaną konstrukcją układu wzmacniacza, przywodzącą na myśl produkty ze znacznie wyższego pułapu cenowego. Niezależne zasilanie dla sekcji cyfrowej i analogowej eliminuje ryzyko zakłócania sygnału analogowego przez cyfrowy szum, a wyselekcjonowane i precyzyjnie rozmieszczone podzespoły gwarantują idealną symetrię kanałów prawego i lewego. Pozwala to uzyskać bardzo wysoką jakość dźwięku.
Skuteczne tłumienie drgań dzięki dodatkowej nóżce
Skuteczne tłumienie drgań dzięki dodatkowej nóżce
Piąta nóżka znajdująca się na środku spodu obudowy to skuteczna ochrona przed negatywnymi efektami wibracji podłoża. Rozwiązanie to pozwala efektywnie tłumić niepożądane drgania, które zwłaszcza przy wyższych poziomach głośności mogą bardzo niekorzystnie wpływać na jakość dźwięku.

Dane techniczne

amplituner Yamaha MusicCast RX-A550 AVENTAGE (czarny)

Sekcja wzmacniacza   
Liczba kanałów 5.1
Moc znamionowa RMS 5 x 80 W
Moc muzyczna 5 x 135 W
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)  - / 110 / 130 / 160 W
Dekodery dźwięku wielokanałowego Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS 96/24, DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES Matrix 6.1, DTS-Express, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio
Korektor dźwięku tak
Regulacja tonów wysokich/niskich tak
Radio AM, FM (UKF), internetowe , liczba stacji: 40
Impedancja głośników 6 - 16 Ω
Funkcje dodatkowe   
Wi-Fi tak
DLNA tak
Bluetooth tak
AirPlay tak
Certyfikat Apple zgodność iPod/iPhone/iPad
Aplikacja do sterowania tak
Funkcje dodatkowe  3D - obsługa formatu, 4K - obsługa formatu, AirPlay, aluminiowy panel przedni, AV Controller, CINEMA DSP 3D, Compressed Music Enhancer, Deep Colour, HDMI zgodne z 4K/60Hz oraz HDCP 2.2, możliwość sterowania za pomocą darmowej aplikacji (Android), możliwość sterowania za pomocą darmowej aplikacji (iOS), multiroom MusicCast, optymalny układ wzmacniacza, piąta nóżka, SCENE, serwis Spotify Connect, Silent Cinema, system A.R.T, system YPAO, technologia Bi-AMP, tryb ECO, USB - MP3, WMA, AAC, FLAC, Virtual Presence Speaker, x.v.Colour
Wejścia / wyjścia   
HDMI In / Out 6 / 1
Component Video In / Out 2 / 1
Cyfrowe Optyczne In / Out 1 / 0
Cyfrowe Coaxial In / Out 2 / 0
Kompozytowe Video In / Out 4 / 0
Analogowe audio In / Out  4 / 1
Złącze USB tak
Złącze Ethernet (LAN) tak
Wyjście słuchawkowe tak
Wyjście pre-out  tak
Wejście gramofonowe PHONO nie
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy  czarny
Wymiary (szer. x wys. x głęb.)  435 x 161 x 327 mm
Waga  8,1 kg
Pobór mocy  włączony 260 W , czuwanie 0,1 W
Zasilanie  220 - 240 V 50/60 Hz
Wyposażenie   
Wyposażenie  2 baterie AAA, antena AM / FM, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mikrofon kalibracyjny, pilot
Gwarancja   
Gwarancja  12 miesięcy, 36 m-cy po rejestracji produktu
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Audio Klan Janusz Prządka Spółka Jawna
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
 • Marka: Yamaha
 • Cena: od 1 600
 • Rodzaj: amplituner
Ocena klientów
5 na podstawie 3 ocen
5
(2)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
 • jakość dźwięku
 • precyzja pokręteł
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Polecam
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
24-04-2016,
Roman
Potwierdzony zakup

Sprzęt śmiga bez problemu polecam

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Yamaha Aventage RX-A550
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
13-05-2016,
Maciek
Potwierdzony zakup

Działa poprawnie, atak jak ma działać amplituner AV. Ma praktycznie wszystko co oferuje obecnie sprzęt. W stereo jest całkiem nieźle (mnie podoba się średnica, soprany są stonowane, a bas dość szybki). Żeby się trochę przyczepić to mógłby byc nieco mocniejszy. Nie zawsze dobrze dogaduje się po HDMI z dekoderem HORIZON od UPC (brak czasami po przełączeniu na dekoder audio, ale ponowne naciśniecie klawisza na pilocie pomaga) , ale stawiam tu na marne oprogramowanie dekodera a nie amplitunera. Sprzęt na 3-letniej gwarancji (po rejestracji u dystrybutora).

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Yamaha
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
18-09-2016,
Dino
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry sprzęt. Troszkę brakuje wodotrysków graficznych na ekranie (wyświetlane menu raczej archaiczne, domyślnie 576p, po początkowym odczuciu braku w tym zakresie przekonałem się, że to jednak ma istotne, tego menu raczej się nie ogląda), jednak to jest sprzęt do grania, a to robi wspaniale. Mnogość funkcji, a sterowanie przez aplikacje mobilne jest po prostu wspaniałe.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Yamaha MusicCast RX-A550 AVENTAGE (czarny), wpisz 1073264 w wyszukiwarce euro.com.pl.