Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

amplituner Sony STR-DN860

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
amplituner Sony STR-DN860
Sony STR-DN860
1 799 zł
Opis i dane

 

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości w formacie DSD (Direct Stream Digital)


Zgodność z kodekiem audio DSD (Direct Stream Digital), przeznaczonym do rejestracji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, pozwala uzyskać studyjną jakość brzmienia. Ten 1-bitowy format jest oparty na przesyłaniu strumienia zer i jedynek. Zmieniają się one z bardzo dużą częstotliwością i w porównaniu ze zwykłymi kodekami pozwalają dokładniej odtwarzać przebieg fali dźwiękowej. W rezultacie uzyskuje się wyraźniejszy dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Amplituner STR-DN860 dekoduje sygnały DSD 5,6 MHz (2-kanałowe) przesyłane przez łącze USB/sieciowe oraz sygnały DSD 2,8 MHz (maksymalnie 5-kanałowe) przesyłane przez łącze HDMI/USB/sieciowe.

 

 

Więcej szczegółów na temat poprawy rozdzielczości 4K/transmisji sygnału 4K za pomocą mechanizmu HDCP2.2


Oryginalny sygnał 4K może być przekazywany bezpośrednio przez wejście HDMI 4K w mechanizmie HDCP2.2. Technologii podwyższania rozdzielczości pozwala poprawić jakość i uwydatnić szczegóły obrazów w standardowej rozdzielczości HD. Wcześniej możliwe było jedynie zwiększanie rozdzielczości z 1080/24p do 4K/30p, natomiast w nowych modelach amplitunerów STR nie występują już ograniczenia rozdzielczości wejściowego sygnału wideo.

 

 

Zniewalający dźwięk przestrzenny z 7.2-kanałowego amplitunera


Zatrać się w rozrywce dzięki kanałom w konfiguracji 7.2 zapewniającym wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem przestrzennym oraz 165 W mocy na jeden kanał. Co więcej, teraz możesz podłączyć nie jeden, a dwa aktywne subwoofery, uzyskując zrównoważony bas w całym pomieszczeniu. W rezultacie wrażenia podczas oglądania filmów, grania lub słuchania ulubionych utworów muzycznych będą jeszcze lepsze.

 

 

Kodeki Dolby® TrueHD i DTS-HD Master Audio


Amplituner STR-DN860 jest zgodny z kodekami Dolby® TrueHD® i DTS-HD® Master Audio, dzięki czemu zapewnia niezrównaną jakość przy odtwarzaniu ścieżek dźwiękowych z płyt Blu-ray. Bezstratne kodowanie i niemal studyjna jakość pozwalają zanurzyć się w wielokanałowym, kinowym dźwięku przestrzennym podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

 

 

System automatycznej kalibracji ADCAC (Advanced Digital Cinema Auto Calibration)


Wszechogarniający dźwięk do filmów można uzyskać niezależnie od miejsca słuchania. System ADCAC (Advanced Digital Cinema Automatic Calibration) optymalizuje parametry dźwięku tak, by zapewnić zrównoważone brzmienie. Dostarczony mikrofon pozwala dokonać pomiaru właściwości akustycznych pomieszczenia, z uwzględnieniem miejsca słuchania i rozmieszczenia głośników. Na jego podstawie wprowadzane są korekty dźwięku, które eliminują miejsca gorszego odbioru i zapewniają rozległe, naturalne brzmienie.

 

 

Technologia Sound Optimiser zapewnia wyraźny dźwięk niezależnie od poziomu głośności


Technologia Sound Optimiser pozwala uzyskać czysty, dynamiczny dźwięk niezależnie od ustawionego poziomu głośności. Amplituner A/V automatycznie mierzy skuteczność głośników i dostosowuje charakterystykę częstotliwościową do słyszalności dźwięku. Takie podejście zapewnia bogate brzmienie nawet podczas oglądania filmu lub słuchania muzyki przy normalnym poziomie głośności.

 

 

Podnoszenie głośników centralnych


Głośniki centralne są zazwyczaj położone poniżej ekranu, dzięki czemu wszystkie centralnie umiejscowione dźwięki wychodzą spod ekranu. Ta cecha sprawia, że głośnik centralny wydaje się być położony w pozycji ekranu. Wysokość dźwięku z centralnego głośnika można podnieść do żądanej wartości. (Ta funkcja działa z obecnie zainstalowanymi przednimi głośnikami). Dla głośników centralnych można ustawić wartość 0 (wyłączone) lub w zakresie od 1 do 10. Wyższe ustawienia powodują podniesienie pozycji środka, co pozwala dostosować tę funkcję do własnych preferencji. Tę funkcję można stosować w trybie A.F.D. (bez dodawania pola dźwiękowego) oraz w trybach wideo takich jak Dźwięk Cyfrowej Kopii Kinowej HD itp.

 

 

Tryb głośników sufitowych


Ta funkcja pozwala na wirtualne przeniesienie przednich i środkowych głośników z głośników sufitowych w okolice ekranu. W ten sposób odbiorca usłyszy głosy bohaterów filmu dochodzące z ekranu, a nie z sufitu. Tryb ten sprawia również, że w pomieszczeniu z głośnikami sufitowymi muzyka będzie brzmiała bardziej naturalnie i głęboko.

 

 

HD Digital Cinema Sound®


Akustykę słynnej sali kinowej Cary Grant można teraz uzyskać we własnych czterech ścianach. System HD Digital Cinema Sound®, opracowany wraz z Sony Pictures Entertainment, jest oparty na pomiarach przeprowadzonych w sali kinowej Cary Grant, stosowanych w kopiowaniu dźwięku dla hollywoodzkich produkcji filmowych, można zatem każdy oglądany film poddać obróbce rodem z Hollywood.

 

 

Tryb Concert Hall do symulacji brzmienia koncertów na żywo


Domowy salon może zmienić się w salę koncertową, w której właśnie trwa występ. Dzięki pomiarom akustyki dokonanym w najsłynniejszych światowych salach koncertowych tryb Concert Hall umożliwia wybór 3 miejsc.

 

 

Odtwarzaj ulubione utwory dzięki technologii Google Cast™


Model STR-DN860 jest wyposażony w technologię Google Cast™, zatem umożliwia odtwarzanie przez głośniki ulubionej muzyki z urządzeń przenośnych. Aby rozpocząć odtwarzanie, wystarczy nacisnąć jeden przycisk w aplikacji do odtwarzania muzyki, a następnie wybrać żądany głośnik lub zestaw głośników. Źródłem dźwięku może być smartfon lub tablet z systemem Android™, iPhone, iPad, laptop z systemem Mac® lub Windows bądź Chromebook.

 

 

Wysoka jakość bezprzewodowej transmisji strumieniowej


LDAC to nowa technologia audio firmy Sony zapewniająca wysoką jakość bezprzewodowego dźwięku przez złącze Bluetooth®. Przy 3-krotnym przepływie danych, LDAC zapewnia zwiększoną jakość odsłuchu bezprzewodowego każdego rodzaju muzyki.

 

 

Płynna transmisja strumieniowa dzięki technologiom Wi-Fi® i Bluetooth®


Do urządzenia można z łatwością podłączać różne źródła dźwięku. Dzięki technologii Wi-Fi® odtwarzanie utworów ze smartfona, tabletu lub laptopa może się odbywać strumieniowo — bez potrzeby stosowania jakichkolwiek przewodów. Technologia Bluetooth® umożliwia łatwe nawiązywanie połączeń — wystarczy dotknąć, aby sparować zgodne urządzenie, także za pośrednictwem technologii NFC. Ponadto AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki z urządzenia z systemem iOS przez amplituner do głośników.

 

 

Słuchanie i dublowanie jednym dotknięciem


Aby nawiązać łączność bezprzewodową i rozpocząć strumieniową transmisję muzyki, wystarczy przyłożyć do amplitunera STR-DN860 smartfon lub tablet z technologią NFC. Dzięki technologii NFC i łączu Bluetooth słuchanie muzyki ze smartfona lub tabletu przez amplituner STR-DN860 sprowadza się do jednego dotknięcia. Połączenie technologii NFC i łącza Wi-Fi pozwala z kolei na użycie funkcji „kopii ekranu za jednym dotknięciem”, znanej też pod nazwą Miracast™. Amplituner pośredniczy wówczas w przesyłaniu filmów ze smartfona lub tabletu na telewizor bez użycia routera bezprzewodowego. Unika się przy tym połączeń przewodowych i skomplikowanej konfiguracji. W przypadku braku funkcji NFC parowanie urządzeń można wykonać ręcznie.

 

 

Złącze HDMI, optyczne i koncentryczne


Aby ułatwić podłączanie różnorodnych urządzeń, amplituner jest wyposażony w 5 wejść i 1 wyjście HDMI, jak również w optyczne cyfrowe i analogowe złącza AV. Pozwala więc na wykorzystanie obecnie posiadanego sprzętu — telewizora, odtwarzacza Blu-ray Disc™, głośników itp. — oraz na rozbudowę zestawu w przyszłości.

 

 

Możliwość odtwarzania klipów wideo, zdjęć i muzyki przez dwa porty MHL


Amplituner STR-DN860 znakomicie współpracuje ze smartfonami: pozwala oglądać na dużym ekranie telewizora ujęcia wideo HD i fotografie oraz korzystać z zainstalowanych w telefonie aplikacji, takich jak Facebook, Twitter, YouTube i Google Maps. Amplituner STR-DN860 umożliwia także odtwarzanie utworów muzycznych w formacie MP3. Użytkownicy smartfona z funkcją MHL mogą podłączyć swoje urządzenie mobilne za pomocą jednego cienkiego przewodu, a następnie obsługiwać je pilotem od telewizora lub amplitunera, ładując równocześnie akumulator. Dodatkowe gniazdo MHL z tyłu obudowy pozwala na równoczesne podłączenie odtwarzacza Roku itp.

 

 

Łatwe słuchanie dźwięku w różnych pomieszczeniach


Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach wypełni dźwiękiem cały dom. Po wybraniu funkcji odtwarzania w wielu pomieszczeniach wszystkie głośniki będą odtwarzały tę samą muzykę. W trybie Personal można natomiast zdecydować, jaki dźwięk mają emitować poszczególne głośniki.

 

 

SongPal: przepustka do całej kolekcji nagrań


Użytkownicy smartfonów i tabletów mogą pobrać aplikację SongPal, która pozwala w pełni kontrolować odtwarzaną muzykę. Po nawiązaniu połączenia przez Bluetooth® lub Wi-Fi można korzystać z całej kolekcji nagrań — zarówno przechowywanych na domowym komputerze, jak i w zasobach serwera lub serwisu muzycznego. Aplikacja pozwala także sterować odtwarzaniem w wielu pomieszczeniach i korygować ustawienia dźwięku w celu uzyskania optymalnego, zrównoważonego brzmienia.

 

 

Łatwy w użyciu graficzny, system obsługi


Intuicyjne w użyciu menu ułatwia wybieranie i przeglądanie ustawień amplitunera. Pozwala między innymi zmienić źródła obrazu, sprawdzić podłączone urządzenia i wybrać zaprogramowany tryb dźwięku.

 

 

Nowy układ scalony przedwzmacniacza


Nowy układ scalony przedwzmacniacza CXD90035, opracowany specjalnie do użytku w amplitunerze STR-DN860, zapewnia całkowitą separację masy obwodu i jej wyprowadzenie poza układ scalony. Taka konstrukcja eliminuje zakłócenia między poszczególnymi stopniami oraz zapewnia stabilne wzmocnienie i wysoką jakość dźwięku z bogatymi tonami niskimi. Powoduje także ograniczenie zniekształceń, dzięki czemu uzyskuje się bardziej otwarte, rozległe brzmienie.

 

 

Wzmacniacz mocy


Amplituner STR-DN860 charakteryzuje się stabilniejszą konstrukcją, która przekłada się na wyższą jakość dźwięku analogowego. Aby uzyskać większą szybkość i moc, obwody analogowe umieszczono na płytce z laminatu szklano-epoksydowego.

 

 

Zlokalizowane zasilanie analogowe


Ścieżka zasilania i masy w urządzeniu dostarcza napięcie z regulacją lokalną, co pozwoliło zminimalizować liczbę elementów wysokiej częstotliwości, a tym samym zmniejszyć zakłócenia elektromagnetyczne obwodu i wyeliminować szumy ścieżki sygnału analogowego oraz obwodów wzmacniacza. Ta konstrukcja zapewnia poprawę stosunku sygnału do szumów w cyfrowych sygnałach audio i wideo. Pozwoliło to uwydatnić dźwięk o niskich częstotliwościach, który brzmi czyściej i jeszcze bardziej realnie.

 

 

Części elektryczne opracowane przez firmę Sony


W głównym zasilaczu zastosowano duże, specjalnie wyprodukowane blokowe kondensatory elektrolityczne. Wszystkie ścieżki sygnału analogowego zawierają starannie wyselekcjonowane rezystory klasy audio. W wybranych obwodach o szczególnym znaczeniu wykorzystano rezystory o większych rozmiarach. Większy rozmiar zapewnia mniejsze zmiany impedancji wynikające z nagrzewania pod wpływem przepływu prądu i pozwala uzyskać wyższą jakość dźwięku.

 

 

Zaawansowana konstrukcja, optymalny dźwięk


W trosce o lepszy obraz i dźwięk amplituner STR-DN860 jest oparty na podzespołach i rozwiązaniach konstrukcyjnych najwyższej jakości. Sztywna, stalowa konstrukcja „rama-belka” jest mniej podatna na wpływ dźwięku z głośników i przyczynia się do uzyskania wierniejszego brzmienia. Pokryta specjalną żywicą płytka drukowana z obwodami zwiększa stabilność konstrukcji i pozwala na uzyskanie większej mocy wyjściowej. Unikatowa konstrukcja radiatora stymuluje przepływ powietrza wokół obwodu wzmacniacza i poprawia działanie przy dużej głośności. Połączenie tych wszystkich cech przekłada się na mocniejsze, finezyjne brzmienie.

 

 

Transformator zasilający o dużej wydajności


Proces lakierowania próżniowego pozwala uzyskać płaską i jednolitą warstwę lakieru na wewnętrznym uzwojeniu transformatora zasilającego. Zastosowanie na cewkach i rdzeniu pierścienia miedzianego oraz opaski ze stali ogranicza przydźwięk i emisję zakłóceń. W rezultacie uzyskuje się wysoką jakość szczegółów, a także bogaty, mocniejszy bas i rozszerzone pasmo niskich częstotliwości. Taki poziom szczegółowości zapewnia większą precyzję basu i wokali oraz wrażenie większej klarowności i przestrzenności brzmienia..

 

 

Konstrukcja radiatora


Opracowanie odpowiedniego kształtu i kontrola jednorodności pozwala uzyskać wysoką jakość i stabilność dźwięku. Układ wzmacniacza jest bardziej odporny na niepożądane ciśnienie akustyczne.

 

 

Płytka drukowana układów cyfrowych


Płytka drukowana stopnia cyfrowego jest zabezpieczona sztywnymi ramkami metalowymi w celu zabezpieczenia przed ciśnieniem akustycznym z głośników. Wspornik radiatora chroni przed zakłóceniami układ cyfrowy oraz obwód wysokiej impedancji w głównym korpusie, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość dźwięku.

 

 

Lutowie ES drugiej generacji


Lata doświadczeń w inżynierii akustycznej i nieustanne badania dźwięku pozwoliły firmie Sony na opracowanie lutowia klasy dźwiękowej ES. Substancję podstawową w postaci cyny o wysokiej czystości łączy się ze specjalnie dobranymi pierwiastkami metali zapewniającymi odpowiednią charakterystykę i wysoką jakość dźwięku.

 

 

Cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP)


Wydajny procesor DSP w amplitunerze STR-DN860 obsługuje wszystkie najnowsze formaty dźwięku przestrzennego i zapewnia maksymalną dokładność dekodowania sygnałów Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, dts High-Resolution Audio, dts HD Master Audio, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital oraz dts Digital Surround. Obsługiwane są również formaty DTS 96/24, DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES Matrix 6.1 i DTS Neo:6.

 

 

D.L.L (Digital Legato Linear)


Model STR-DN860 jest wyposażony w 7-kanałowy wzmacniacz analogowy przystosowany do pracy w pełnym, 7.2-kanałowym zestawie audio. Wzmacniacze sygnału reprodukowanego przez tylne głośniki efektu przestrzennego mogą pracować w dwóch trybach: zasilania drugiego zestawu głośników (Speaker B) lub podwójnego wzmocnienia.   

 
Dekodowanie sygnału 4K
Dekodowanie sygnału 4K
Amplituner przenosi domową rozrywkę na nowy poziom, którego wyznacznikiem jest standard 4K. Wejście/wyjście HDMI wspierają wideo 4K Ultra HD (to cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD), zapewniając zgodność z najnowszymi formatami wideo superwysokiej rozdzielczości.
Kompatybilność z 3D
Urządzenie jest przystosowane do wspólpracy z obrazem trójwymiarowym 3D. Produkty z tym logo są w stanie wysyłać lub przepuszczać cyfrowy sygnał wideo 3D.
Kompatybilność z 3D
Dolby TrueHD - dźwięk w najlepszym wydaniu
Dolby TrueHD - dźwięk w najlepszym wydaniu
Dolby TrueHD to technologia Dolby stworzona z myślą o kodowaniu audio wysokiej rozdzielczości. Dolby TrueHD obsługuje jednocześnie do 8 niezależnych kanałów, dzięki czemu pozycjonowanie dźwięku daje efekt bardziej realistyczny, niż kiedykolwiek wcześniej.
DTS HD - doskonały dźwięk przestrzenny
Standard DTS-HD Master Audio dostarcza dokładnie wszystkie informacje, które są zawarte na pierwotnym, głównym nagraniu. Obsługuje do 7.1 niezależnych kanałów charakteryzujących się sygnałem o częstotliwości próbkowania 96kHz i rozdzielczości 24 bitów. Dzięki temu to, co słyszysz, jest identyczne z tym, co zostało zarejestrowane przez inżynierów dźwięku.
DTS HD - doskonały dźwięk przestrzenny
Dolby Digital Plus - gwarancja znakomitego dzwięku
Dolby Digital Plus - gwarancja znakomitego dzwięku
Dolby Digital Plus odtwarza dźwięk o wysokiej rozdzielczości, tak doskonały jak obraz HD w Twoim telewizorze. Dzięki zaawansowanej technologii kodowania gwarantującej bezstratny, wielokanałowy format audio otoczysz się dźwiękiem, który dorównuje dźwiękowi nagranemu w studiu.
Łącz się z Internetem oraz streamuj muzyke bezprzewodowo
Do urządzenia można z łatwością podłączać różne źródła dźwięku. Dzięki technologii Wi-Fi® odtwarzanie utworów ze smartfona, tabletu lub laptopa może się odbywać strumieniowo, bez potrzeby stosowania jakichkolwiek przewodów. Korzystając z domowej sieci Wi-Fi (bądź też portu RJ-45 Ethernet LAN) istnieje również możliwość odtwarzania muzyki za pomocą dodatkowych aplikacji.
Łącz się z Internetem oraz streamuj muzyke bezprzewodowo
Twoja domowa sieć multimediów
Twoja domowa sieć multimediów
Certyfikat DLNA zapewnia, że posiadający go produkt może pracować w sieci Ethernet. Umożliwia odtwarzanie plików z muzyką, filmami i zdjęciami przechowywanymi na komputerze przez amplituner. Aby korzystać z funkcji DLNA, należy zainstalować oprogramowanie DLNA lub mieć je wcześniej zainstalowane na komputerze i połączyć oba urządzenia ze sobą.
Odtwarzaj sygnał audio z urządzeń z Bluetooth
Korzystając z urządzenia Bluetooth możesz odtwarzać utwory muzyczne z wysokiej jakości dźwiękiem stereofonicznym. Technologia ta umożliwia łatwą bezprzewodową komunikację z urządzeniami Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Dzięki temu Twoje ulubione utwory zawsze bedą dostępne pod ręką.
Odtwarzaj sygnał audio z urządzeń z Bluetooth
Zyskaj wsparcie odtwarzacza iPod i telefonu iPhone oraz tabletu iPad
Zyskaj wsparcie odtwarzacza iPod i telefonu iPhone oraz tabletu iPad
Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość, firma Apple opracowała dla producentów specjalne wymagania dotyczące zgodności z ich produktami. Dzięki takiemu certyfikatowi Made for iPod/iPhone/iPad wydobędziesz potencjał muzyczny z tych urządzeń, ułatwiając ich sterowanie.
Przesyłaj strumieniowo muzykę z urządzeń Apple
Amplituner obsługuje technologię AirPlay, pozwalającą na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. Dzięki temu możnesz w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim systemie kina domowego.
Przesyłaj strumieniowo muzykę z urządzeń Apple

Dane techniczne

amplituner Sony STR-DN860

Sekcja wzmacniacza   
Liczba kanałów 7.2
Moc znamionowa RMS 7 x 95 W
Moc muzyczna 7 x 150 W
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)  - / 150 W / - / -
Dekodery dźwięku wielokanałowego Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Dual Mono, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx , Dolby Pro Logic IIz, Dolby TrueHD, DTS, DTS 96/24, DTS-ES, DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES Matrix 6.1, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio
Korektor dźwięku tak
Regulacja tonów wysokich/niskich tak
Filtr loudness (kontur)  nie
Radio AM, FM (UKF) , liczba stacji: 60
Impedancja głośników 6 - 16 Ω
Funkcje dodatkowe   
Wi-Fi tak
DLNA tak
Bluetooth tak
AirPlay tak
Certyfikat Apple zgodność iPod/iPhone/iPad
Aplikacja do sterowania tak
Funkcje dodatkowe  3D - obsługa formatu, 4K - obsługa formatu, AirPlay, automatyczna kalibracja dźwięku, Bravia Sync, Deep Colour, Digital Cinema Sound HD, HDMI zgodne z 4K/60Hz oraz HDCP 2.2, interpolacja wideo do 1080p, MHL, możliwość sterowania za pomocą darmowej aplikacji (iOS), technologia Bi-AMP, współpraca z iPhone, współpraca z iPod, x.v.Colour
Wejścia / wyjścia   
HDMI In / Out 5 / 1
Component Video In / Out 0 / 0
Cyfrowe Optyczne In / Out 2 / 0
Cyfrowe Coaxial In / Out 1 / 0
Kompozytowe Video In / Out 2 / 1
Analogowe audio In / Out  4 / 0
Złącze USB tak
Złącze Ethernet (LAN) tak
Wyjście słuchawkowe tak
Wyjście pre-out  tak
Wejście gramofonowe PHONO nie
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy  czarny
Wymiary (szer. x wys. x głęb.)  430 x 156 x 329 mm
Waga  8,3 kg
Pobór mocy  włączony 240 W , czuwanie 0,3 W
Zasilanie  220 - 240 V 50/60 Hz
Wyposażenie   
Wyposażenie  2 baterie AA, antena AM / FM, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, mikrofon kalibracyjny, pilot
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe Limited Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Sony
  • Cena: od 1 600
  • Rodzaj: amplituner
Ocena klientów
5 na podstawie 16 ocen
5
(15)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • jakość dźwięku
  • moc
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Masz pytanie dotyczące sprzętu?
Zadaj je w zakładce pytania
i odpowiedzi na karcie produktu!
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Świetny sprzęt.
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
12-06-2017,
Lukas
Potwierdzony zakup

Jestem bardzo zadowolony z amplitunera Sony. Sprzęt gra świetnie, obojętnie czy chodzi o film, gry czy muzykę. Do amplitunera podłączone są kolumny Pylon Audio Sapphire. Polecam.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Świetny w swojej cenie ale...
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
07-07-2017,
Ryszard
Potwierdzony zakup

Trochę szkoda ze brakuje tu tego Atmosa, że AirPlay i Chromecast są tylko w wersji audio i że przez DLNA ani USB nie odtworzy się wideo. Poza tym genialny sprzęt za te pieniądze, po prostu za te pieniądze mogli by już dołżyć tych pare końcowych pierdółek.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Super!
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
20-11-2016,
Roxi
Potwierdzony zakup

Mój ostatni amplituner wyzionął ducha a było to Onkyo 506, z którego byłem bardzo zadowolony. Stanąłem przed wyborem nowego i zaczął się niezły problem... co wybrać? - rozważałem pomiędzy Denon/Harman/Sony i ze względu na wyposażenie i cenę padło na Sony. Nie żałuję ani grosza wydanego na amplituner Sony. Nie wierzyłem że może grać tak dobrze, współpracować z pozostałymi urządzeniami tak sprawnie itd. Ogólnie dużo czytałem forum i przeglądałem sporo testów - w większości zagranicznych bo u nas nic na temat tego ampli nie ma. Zakupiłem go w ciemno i jestem w 100% zadowolony. Gra czyściej niż mój poprzedni Onkyo, ma WiFi, wejście USB z przodu, skaluje do 4K, rewelacyjnie działa HDMI Through - polecam tym którzy wahają się czy wydać 4000 czy jednak może mniej z zachowaniem jakości dzwięku... POLECAM!!!

Pokaż całość
Pytania (1)
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Witam i pytam: czy podczas pracy wzmacniacza slychac halas - bucznie transformatora? Jestem posiadaczem wzmacniacza Sony STR-DN860 i fakt ze jest to najglosniejsze urzadzenie (tv philips, soundbar philips, blu-ray sony, dekoder sky, sony ps4) nie daje mi spokoju. W ciagu dnia buczenie slyszalne w przerwie miedzy utworami, a noca przy niskim poziomie glosnosci czasem przebija dzwiek utworu. Po kilku miesiacach uzytkowania oddalem wzmacniacz do serwisu - wymiana transformatora - jednak nie slysze roznicy. Wciaz zastanawiam sie czy trafilem na wadliwy egzemplarz czy moze ten typ tak ma?
Art zapytał 27-12-2016
Odpowiedz
Zwiń pytania
Dobry sprzet za małą kase
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
20-10-2015,
KAMO
Potwierdzony zakup

Osobiście wybierałem między Denonem a Sony postawiłem na SONY ponieważ miał wszystkie funkcje jakie posiadłą Denon za ok 4000 zł a tu proszę wszystko to za połowę. Jeszcze nie testowałem wszystkich funkcji. Amplituner gra na głośnikach Magnat Qantum 677 + sub z tej serii. Brakuje polskiego menu pomimo instukcji w języku PL. współpraca z UHD przydatna.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
sony str dn860
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
18-09-2016,
remik
Potwierdzony zakup

Funkcja pass through podłączenie do BDP -s7200 i interpolacja filmów bluray do jakości zbliżonej do 4K działa bardzo dobrze. bardzo dobry dźwięk przy moim układzie 5.1

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dość dobry
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
25-09-2016,
tomek
Potwierdzony zakup

Amplituner łatwy w obsłudze, dźwięk czysty brak polskiego menu. Do tego typu amplitunera polecam głośniki oraz subwoofer z troszkę wyższej półki jeśli ma to dobrze grać. Wcześniej używałem m-audi, które podpiąłem po zakupie sony i grał tylko poprawnie, Zainwestowałem w nowy subwoofer oraz głośnik centralny firmy klipsch i dopiero wtedy zaczęło to porządnie grać. Cena głośnika centralnego była wyższa od subwoofera, gdyż sprzedawca doradził mi aby się szarpnąć i zainwestować w porządny głośnik centralny bo to on odpowiada za większość pasma. Niektóre głośniki trzeba podbić w parametrach amplitunera,gdyż grają za cicho. Według mnie amplituner zasługuje na bardzo mocne 4 ewentualnie 4,5. Najlepsze na koniec mam telewizor 4k samsung, uniwersalny pilot włącza oraz wyłącza telewizor i amplituner oraz mam możliwość regulacji głośności. Amplituner mógłby lepiej rozrzucać dźwięk po podłączonych głośnikach. Jestem zadowolony z zakupu.

Pokaż całość
Pytania (1)
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
jaka jest skala regulacji BASS i TREBLE ? Skala do 6 dB czy do 10dB. Szukałem w instrukcji ale nic nie znalazłem !
czytający instrukcję zapytał 10-03-2017
Odpowiedz
skala regulacji do 10dB. Regulowac mozna na ekranie TV ( pilot wzmacniacza ) HOME - SETUP - SPEAKER SETTINGS - EQUALIZER lub smartfonem przy uzyciu aplikacji SONY MUSIC CENTER (SongPal) - STR-DN860 - SETTINGS - SOUND - EQUALIZER - FRONT Pozdrawiam.
Art odpowiedział07-04-2017
Zwiń pytania
Sony STR-DN860
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
27-11-2016,
romi
Potwierdzony zakup

Testowałem kilka marek w tym Sony i uważam, że jest to fajny amplituner, czysty wyraźny dźwięk, muzycznie również bardzo dobrze sobie radzi przy kolumnach ze średniej półki. Super menu w TV -szkoda że bez języka polskiego co uważam za wadę. Ponadto słychać buczenie tranzystora co trochę drażni ucho. A przy tak rozbudowanych multimediach oraz posiadania Wifi- szkoda, że nie posiada radia internetowego . Osobiście po poszukiwaniach postawię na Onkyo tx nr 656 , z tych wszystkich jak Denon , Yamaha, Sony w podobnej cenie ten wyszedł najlepiej. Jest moc , super dźwięk a do tego mnóstwo super funkcji i dodatków. Jeżeli można powiedzieć coś na temat amplitunerów i tego , że nie tylko kino domowe tutaj świetnie sobie radzi ale i muzycznie super i dlatego to dobra wysoka półka w miarę przystępnej cenie i świetny wygląd zewnętrzny.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo dobry sprzęt
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
09-01-2017,
Mirek
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry sprzęt za rozsądną cenę. Duże możliwości, dużo ustawień, spełnił moje oczekiwania.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Sony STR-DN860
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
26-01-2017,
Kazik
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry sprzęt za rozsądną cenę. Duże możliwości, dużo ustawień, spełnił moje oczekiwania. Nie mam porównania z innymi amplitunerami, jednakże jestem zadowolony z nagłośnienia 50 m kw pomieszczenia. Sterowanie smartfonem super.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo9 dobry. Oceniam bardzo wysoko. Polecam!!
jakość dźwięku:
moc:
solidność:
precyzja pokręteł:
mnogość funkcji:
łatwość użycia:
01-02-2017,
fabia
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry. Oceniam bardzo wysoko. Polecam!!

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Sony STR-DN860, wpisz 1050959 w wyszukiwarce euro.com.pl.