Data publikacji: 18 lipca 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

Wygodne i bezpieczne - jakie powinno być nowoczesne żelazko

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Jakie powinno być nowoczesne żelazko? Takie pytanie zadała sobie Leokadia, mama dwójki rosnących, jak na drożdżach chłopców. W tym celu postanowiła przeszukać internet i zebrać informacje, które pomogłyby jej w wyborze nowego urządzenia. Przy podejmowaniu decyzji, jej kluczowymi wymogami były wygoda prasowania oraz bezpieczeństwo. Jakie zatem funkcje ułatwiłyby Leokadii prasowanie?Wygoda

Nowoczesne żelazko, które sprawdziłoby się w rękach Leokadii z pewnością powinno posiadać technologię Optimal Temp. Polega ona na takim połączeniu strumienia pary z temperaturą, które sprawia, że przy prasowaniu różnych tkanin nie jest potrzebna zmiana ustawień. Wyeliminowałoby to problem częstych pytań męża Leokadii w jakiej temperaturze prasować koszulę,a w jakiej inne ubrania. Z kolei samej Leokadii zagwarantowałoby to wygodę i komfort pracy. Prasowanie przebiegałoby również dużo szybciej.
 

Niemałą wygodą byłoby także żelazko pozbawione kabla. Bezprzewodowy model pozwoliłby na prasowanie w dowolnym miejscu pokoju. Co więcej, gwarantowałby dodatkowe bezpieczeństwo pracy.
 

Wygoda w prasowaniu to również odpowiednio wyprofilowana stopa żelazka. Zapewni ona łatwe dotarcie do pozornie trudno dostępnych miejsc, takich jak np. miejsca między guzikami.
 

Z racji faktu, że Leokadia ma czasami do czynienia z prasowaniem ubrań wiszących, chciałaby również i w tym zakresie sprawdzony model. W tego względu funkcja, która będzie jej przydatna to pionowy wyrzut pary.
 

To jednak nie koniec. Wśród zapewniających komfort wygody elementów warto zaproponować Leokadii wyposażenie żelazka w znakomitą powłokę np. SuperGlide, która umożliwia łatwiejsze i delikatniejsze prasowanie niewymagające użycia dużej siły.

 

Bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa, jedną z ważniejszych dla Leokadii funkcji powinno być automatyczne wyłączenie sprzętu po krótkim czasie nieużywania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każde chwilowe odejście od deski do prasowania nie będzie stanowiło najmniejszego zagrożenia. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy tak, jak w przypadku Leokadii wraca się z przystanku do domu, by upewnić się, że żelazko faktycznie zostało wyłączone.
 

Ważną kwestią będzie także solidna antypoślizgowa podstawa, która zagwarantuje brak ześlizgnięcia się z deski do prasowania. Jest to przydatna właściwość, zwłaszcza, gdy po domu biegają dzieci.
 

Dodatkową zaletą stabilnego żelazka gwarantującą bezpieczeństwo będzie gumowa i wyprofilowana rączka, która dobrze trzyma się w dłoni.  
 

Na koniec warto zauważyć jeszcze jedną przydatną cechę – żaroodporną osłonę. Za jej sprawą Leokadia będzie miała sposobność szybkiego i bezpiecznego schowania żelazka na swoje miejsce.

 


Proponowane Towary:

MPM MZE-04
Ariete Steam Iron 2400 DeLuxe 6216
Tefal Easygliss FV3922E0
Bosch TDA2325
Ariete 6224

FAQ

Jakiej wody do żelazka użyć?

Do żelazka najczęściej używa się wody bieżącej. Jeśli jednak jest ona uznawana za wodę twardą, wtedy dobrze jest zmieszać ją w proporcjach 1:1 z wodą odmineralizowaną.

Czy deska do prasowania ma duże znaczenie?

Tak. Dobrze dobrana deska znacznie ułatwia prasowanie. Jej odpowiednia powierzchnia sprzyja gładszemu poślizgowi, a dodatkowe udogodnienia, takie jak uchwyt na przewód, miejsce na wieszaki na wyprasowane ubrania, czy też większa i trafniej wyprofilowana nawierzchnia usprawni i skróci czas prasowania za każdym razem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Technologiczne trendy na 2017 rok. Co może nas zaskoczyć?

Dalszy rozwój wirtualnej rzeczywistości czy cyfrowi asystenci – oto nowe kierunki, którym warto się bacznie przyglądać w 2017.  Co jeszcze pod względem technologii przyniesie rok 2017?
Zobacz więcej   

Najpopularniejsze świąteczne prezenty na przestrzeni lat. Zajrzyj pod choinkę lat 80. i 90.

Zastanawiałeś się jakie prezenty wręczano sobie z okazji Świąt 30 lat temu? A może sam ze wzruszeniem wspominasz gierkę Wilk i Zając? Zapraszamy w sentymentalną podróż.
Zobacz więcej   

Magia fotografowania, czyli jaki prezent dla miłośnika zdjęć

Jeśli Twój przyjaciel kocha fotografię i w wolnym czasie robi bardzo dużo zdjęć lub nagrywa filmy, ale ma już dość słabej jakości przestarzałego aparatu czy smartfonu, pomyśl o naprawdę wartościowym prezencie pod choinkę. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń fotograficznych.
Zobacz więcej   

Znajdź nas