Data publikacji: 1 maja 2015
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaki piekarnik kupić? Wybierz najlepszy piekarnik do zabudowy!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Na co powinno się zwrócić uwagę kupując piekarnik do zabudowy?

W ofercie sklepu EURO znajduje się około 300 modeli piekarników do zabudowy. Stajesz więc przed dylematem jaki piekarnik do zabudowy kupić? Który z nich jest najlepszy i odpowiada Twoim wymaganiom.

Cechy dobrego piekarnika do zabudowy:

 • sposób otwierania drzwi piekarnika
 • mechanizm wózkowym
 • prowadnice teleskopowe
 • termoobieg
 • liczba grzałek w piekarniku
 • funkcja gotowania na parze
 • funkcja mikrofali w piekarniku
 • rożen
 • emalia katalityczna w piekarniku
 • klasa energetyczną piekarnika
 • opinie o piekarniku

Proponowane Towary:

Samsung Chef Collection NV73J7740RS
Piekarniki do zabudowy

Samsung Chef Collection NV73J7740RS

3 499 zł
Zobacz więcej   
Miele H 6360 BP
Piekarniki do zabudowy

Miele H 6360 BP

7 399 zł
Zobacz więcej   
Amica EB7532B Integra
Piekarniki do zabudowy

Amica EB7532B Integra

1 099 zł
Zobacz więcej   
Amica EB8551 Fusion Soft
Piekarniki do zabudowy

Amica EB8551 Fusion Soft

1 099 zł
Zobacz więcej   
Amica EB525VBA+ IN
Piekarniki do zabudowy

Amica EB525VBA+ IN

1 499 zł
Zobacz więcej   

 

Piekarnik elektryczny do zabudowy

 W piekarnikach elektrycznych możesz włączyć grzałkę górną do pieczenia lekkich ciast, grzałkę dolną, gdy chcesz upiec ciasto z mocniej podpieczonym spodem, na przykład ciasto z owocami. Możesz włączyć obie grzałki na raz, co jest najpopularniejszym rozwiązaniem i gwarantuje szybkie nagrzanie piekarnika oraz równomierne pieczenie ciast. Istotne jest, aby piekarnik miał grill (nazywany też opiekaczem), czyli specjalną grzałkę o dużej mocy w górnej części piekarnika, która bardzo szybko podpieka dany produkt. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest termoobieg, czyli specjalny wentylator, który w połączeniu z grzałką powoduje ruch gorącego powietrza. Sprawia on, że w każdym miejscu piekarnika temperatura jest taka sama. Pieczenie w strumieniu gorącego powietrza powoduje, że piekarnik jest oszczędniejszy o około 10%. Istnieją również modele, które mają wbudowane dwa termoobiegi. W takim piekarniku jednocześnie można robić pieczeń i piec ziemniaki w różnych temperaturach. Rożen umożliwia pieczenie mięsa za pomocą grilla, z tym że kurczaka, szaszłyki, kiełbaski umieszcza się na długim metalowym bolcu, który obraca się dookoła własnej osi.

Popularne modele piekarników elektrycznych do zabudowy:

 

Termoobieg to specjalny wentylator z grzałką, zapewniający ruch gorącego powietrza w piekarniku.
Termoobieg

Gotowania na parze

Do specjalnego pojemnika wlewamy wodę i po nastawieniu odpowiedniego programu rozpoczyna się proces gotowania w parze. Jest to sposób bardzo zdrowy, gotowane produkty nie tracą wartości odżywczych i witamin. 

Popularne modele piekarników do zabudowy z funkcją gotowania na parze:

 

Wbudowana kuchenka mikrofalowa

Piekarnik może także posiadać wbudowaną kuchenkę mikrofalową. Funkcje ułatwiające obsługę wpływają na komfort korzystania z piekarnika, mogą bardzo usprawnić  pieczenie, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

We wnętrzu każdego piekarnika występują różne typy prowadnic, na których przesuwają się blachy do pieczenia i półki siatkowe. W najprostszych modelach są to wytłoczenia na wewnętrznych ściankach. Blachy przesuwają się po takich prowadnicach dosyć ciężko, a emalia we wnętrzu często szybciej się niszczy. Dodatkowo, blacha po zbyt dużym wysunięciu może wypaść z wytłoczeń. Dlatego lepszym rozwiązaniem są metalowe drabinki, ponieważ nie niszczą emalii we wnętrzu piekarnika. Łatwo je też zdemontować, by umyć wnętrze urządzenia.

Popularne modele piekarników do zabudowy z funkcją mikrofali:

 

Prowadnice teleskopowe

Dzięki ich zastosowaniu blachy po lekkim pociągnięciu wysuwają się z piekarnika. Nawet maksymalnie wysunięte zachowują poziom, dzięki czemu ich zawartość nie wyleje się.

 

Prowadnice teleskopowe pozwalają bez wysiłku i ryzyka wysunąć z piekarnika gorące blachy.
Prowadnice teleskopowe

Programator pracy piekarnika

Dzięki niemumożesz ustawić czas jego pracy, na przykład 1 godzinę oraz godzinę wyłączenia. Piekarnik rozpocznie pracę oraz wyłączy się bez Twojego udziału, a potrawa będzie gotowa na określonym czasie. Są piekarniki, które posiadają zaprogramowane ustawienia dla konkretnych potraw. Wystarczy tylko podać wagę produktu, wybrać typ potrawy, na przykład pieczeń lub pizza, a piekarnik samoczynnie dobierze odpowiednią temperaturę oraz czas pieczenia.

 

Elektroniczny panel pozwala na stertowanie wszystkimi funkcjami nowoczesnego piekarnika.
Elektroniczny panel

Niektóre modele kuchenek z programatorem elektronicznym mogą mieć także termosondę. Jest to czujnik, który daje możliwość kontroli temperatury wewnątrz pieczonego mięsa.

Poznaj piekarniki posiadające elektroniczny wyświetlacz graficzny.

Funkcje ułatwiające utrzymanie piekarnika w czystości

 • Emalia katalityczna w piekarniku na ogół występuje jako powłoka na płytach, umieszczonych na wewnętrznych ścianach piekarnika. W trakcie pieczenia w wysokich temperaturach spala tłuszcz i wszystkie zabrudzenia powstałe podczas pieczenia. Po zakończeniu pieczenia wystarczy tylko wymieść lub zetrzeć wilgotną ściereczką spalone resztki. Zużyte wkłady należy wymieniać, kiedy przestają spełniać swoją funkcję. Częstotliwość wymiany zależy od tego, jak często pieczesz produkty, które brudzą piekarnik, przeważnie co kilka lat.
 • Program samooczyszczania piekarnika nazywany też czyszczeniem pizolitycznym polega na rozgrzaniu piekarnika do bardzo wysokiej temperatury (około 500°C) na kilkadziesiąt minut, dzięki czemu zabrudzenia spalają się i opadają na dno piekarnika.
 • Program czyszczenia parą. Do specjalnego pojemnika, będącego w komplecie, wlewasz wodę i włączasz specjalny program. Po kilkunastu minutach, pod wpływem pary wodnej, przypalenia i resztki potraw rozmiękają i możesz je usunąć szmatką, a potem wytrzeć czyste wnętrze do sucha. Spośród piekarników parowych, najwyższą oceną Klientów Euro.com.pl cieszy się model Samsung BQ1D6G144.

Funkcje zwiększające bezpieczeństwo użytkowania

 • blokada przed przypadkowym uruchomieniem, pozwalająca na zablokowanie elementów sterujących kuchnią,
 • chłodne drzwi piekarnika oraz blokada ich otwarcia  przydatne jeżeli w domu są małe dzieci.

Zużycie energii a klasa energetyczna piekarnika

Piekarniki mają dość dużą moc przyłączeniową (od 2 kW do 3,5 kW), dlatego instalacja elektryczna musi być odpowiednio wydajna. Przy wyborze piekarnika zwróć uwagę na zużycie prądu. Parametr ten wykazany jest na pasku energetycznym jako klasa energetyczna, określana literami od A do G, gdzie A oznacza urządzenie najbardziej oszczędne, a G – najmniej. Etykieta energetyczna dołączona do każdego piekarnika dostarczy informacji o zużyciu energii elektrycznej oraz hałaśliwości urządzenia.

 

Etykieta energetyczna dołączona do każdego piekarnika dostarczy informacji o zużyciu energii elektrycznej oraz hałaśliwości urządzenia.
Etykieta energetyczna

Popularni producenci piekarników do zabudowy:


  Podsumowanie

  Piekarnik do zabudowy może mieć nawet kilkanaście funkcji. Im więcej funkcji piekarnika, tym pieczenie będzie łatwiejsze i dokładniejsze. Podczas wybierania piekarnika warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Każda firma dodaje do wyposażenia co najmniej jedną blachę do pieczenia oraz półkę siatkową, jeżeli piekarnik posiada tzw. grill (opiekacz). Przydać może się także dołączane do wybranych modeli naczynie żaroodporne lub głęboka brytfanna.
   
  jaki piekarnik kupić, kupuję piekarnik do zabudowy, najlepszy piekarnik, dobry piekarnik, jaki piekarnik, jak wybrać piekarnik, który piekarnik kupić, który piekarnik wybrać, piekarniki opinie, ceny piekarników, piekarnik jaki, jaki piekarnik polecacie, jaki wybrać piekarnik, najlepsze piekarniki, jaki piekarnik najlepszy

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
35 5
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać

Ostatnio

dodane artykuły

5 modnych fryzur na lato 2016

Zobacz trendy na lato 2016, lansowane przez największych projektantów i stylistów, oraz poznaj urządzenia, które ułatwią Ci układanie fryzur.
Zobacz więcej   

Wyciskarka czy sokowirówka? Jakie urządzenie do wyciskania soków wybrać?

Sprawdź fakty i mity na temat obu urządzeń.
Zobacz więcej   

Sezon na odsłonięte nogi w pełni! Wybieramy depilator

Szorty, krótkie sukienki, a przede wszystkim bikini – założenie letniego stroju powinno być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. W tym okresie nie możesz pozwolić sobie na rezygnację z depilacji. O długotrwały efekt gładkiej skóry zadbasz dzięki depilatorom. Podpowiadamy, jak wybrać urządzenie dostosowane do Twoich potrzeb.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa