Data publikacji: 19 lipca 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Oddychaj we własnym domu powietrzem czystym jak to w lesie

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Powietrze, którym oddychamy wewnątrz pomieszczeń jest pełne zanieczyszczeń różnego rodzaju: kurzu, pyłu, grzybów, bakterii i dymu. Dostają się przez okna, emitują je kleje, ściany, meble, dywany, kominki, zwierzęta i oczywiście papierosy! Czy musimy przystać na ten stan rzeczy i żyć w tak mało komfortowych warunkach? Narażać na takie niedogodności siebie i naszych najbliższych? Sharp się na to nie godzi. Oczyszczacze i nawilżacze powietrza z technologią Plasmacluster pomogą utrzymać idealny klimat w każdym domu.


Większość zanieczyszczeń wewnętrznego środowiska może powodować jedynie pogorszenie samopoczucia, ból głowy, nudności, łzawienia oczu, kaszel. Jednak część z nich może być naprawdę groźna dla zdrowia. „Niedocenionym” źródłem bakterii są nasze zwierzęta, a nieodpowiednio użytkowana klimatyzacja jest wylęgarnią grzybów pleśniowych. Kurz i zawarte w nim roztocza wywołują reakcje alergiczne. Wiosną i latem osoby szczególnie wrażliwe cierpią na schorzenia alergiczne wywołane pyłkami roślin. W okresie grzewczym nawilżamy suche powietrze, powodując rozmnażanie się znajdujących się w nim drobnoustrojów. Dlatego trzeba dbać o czystość w pomieszczeniach, a przede wszystkim pamiętać, że dobra jakość powietrza ma fundamentalne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. Rachunek ekonomiczny jednoznacznie wskazuje, że profilaktyka zdrowotna jest bardziej opłacalna, a ponadto zachowujemy dobry stan zdrowia. Co więcej, właściwy mikroklimat w pomieszczeniach sprzyja wydajności pracy, koncentracji myśli, dobremu samopoczuciu i odprężeniu psychicznemu. Warto zadbać o taki mikroklimat w pracy i w domu.
Uzyskaniu czystego, rześkiego i wolnego od wszelkich zanieczyszczeń powietrza sprzyjają oczyszczacze powietrza firmy Sharp oparte na technologii Plasmacluster.

Zarówno zastosowanie technologii klastrów jonowych, jak i zaawansowanych czujników umożliwiło zwiększenie efektywności działania oczyszczaczy powietrza poprzez skuteczniejszą kontrolę poziomu nawilżania pomieszczenia oraz wielkości przepływu powietrza przez zastosowane filtry HEPA oraz węglowy. Mechanizm oczyszczania zastosowany w technologii Plasmacluster uzdatnia powietrze, podobnie jak robi to natura, emitując do środowiska zbilansowany strumień dodatnich i ujemnych jonów. Filtry HEPA wspomagają oczyszczanie powierza i poprawiają jego jakość w naszym otoczeniu. Zastosowane czujniki monitorują w sposób ciągły jakość powietrza w pomieszczeniu i automatycznie regulują parametry pracy w oparciu o zebrane dane czystości i wilgotności powietrza. Obniżając poziom naelektryzowania powietrza, w dalszej perspektywie poprawia nawilżenie skóry nawet o 6%. To rozwiązanie łączy w sobie cechy pasywnego i przede wszystkim aktywnego oczyszczania powietrza, podnosząc jego jakość nie tylko filtrując z zanieczyszczeń, ale także podnosząc poziom wilgotności i eliminując wszechobecną elektryczność statyczną generowaną przez coraz większą ilość urządzeń elektrycznych. Generator Plasmacluster poprzez swoje działanie eliminuje także brzydkie zapachy, zwalcza alergeny i wirusy, a jego skuteczność potwierdziło wiele jednostek certyfikacyjnych w Japonii, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Według szacunków Sharp na całym świecie funkcjonuje już ponad 40 milionów urządzeń wykorzystujących tę opatentowaną przez Sharp technologię.
 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
6 3
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Magia fotografowania, czyli jaki prezent dla miłośnika zdjęć

Jeśli Twój przyjaciel kocha fotografię i w wolnym czasie robi bardzo dużo zdjęć lub nagrywa filmy, ale ma już dość słabej jakości przestarzałego aparatu czy smartfonu, pomyśl o naprawdę wartościowym prezencie pod choinkę. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń fotograficznych.
Zobacz więcej   

12 pomysłów na jakościowy prezent (powyżej 1000 złotych)

Poszukujesz wartościowego prezentu gwiazdkowego dla swoich bliskich? Nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o budżet? Spraw rodzinie i przyjaciołom prezent, który posłuży im przez lata. 
Zobacz więcej   

15 pomysłów na prezent do 100 zł

W tym roku postanowiłeś obdarować na święta całą rodzinę i wszystkich przyjaciół? Twoi znajomi z pewnością ucieszą się z takiego obrotu sprawy, jednak Twój portfel – niekoniecznie. Aby kupić prezenty wszystkim, o których ciepło myślisz, prawdopodobnie powinieneś obniżyć koszt jednego prezentu.
Zobacz więcej   

Znajdź nas