Data publikacji: 19 lipca 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Oddychaj we własnym domu powietrzem czystym jak to w lesie

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Powietrze, którym oddychamy wewnątrz pomieszczeń jest pełne zanieczyszczeń różnego rodzaju: kurzu, pyłu, grzybów, bakterii i dymu. Dostają się przez okna, emitują je kleje, ściany, meble, dywany, kominki, zwierzęta i oczywiście papierosy! Czy musimy przystać na ten stan rzeczy i żyć w tak mało komfortowych warunkach? Narażać na takie niedogodności siebie i naszych najbliższych? Sharp się na to nie godzi. Oczyszczacze i nawilżacze powietrza z technologią Plasmacluster pomogą utrzymać idealny klimat w każdym domu.


Większość zanieczyszczeń wewnętrznego środowiska może powodować jedynie pogorszenie samopoczucia, ból głowy, nudności, łzawienia oczu, kaszel. Jednak część z nich może być naprawdę groźna dla zdrowia. „Niedocenionym” źródłem bakterii są nasze zwierzęta, a nieodpowiednio użytkowana klimatyzacja jest wylęgarnią grzybów pleśniowych. Kurz i zawarte w nim roztocza wywołują reakcje alergiczne. Wiosną i latem osoby szczególnie wrażliwe cierpią na schorzenia alergiczne wywołane pyłkami roślin. W okresie grzewczym nawilżamy suche powietrze, powodując rozmnażanie się znajdujących się w nim drobnoustrojów. Dlatego trzeba dbać o czystość w pomieszczeniach, a przede wszystkim pamiętać, że dobra jakość powietrza ma fundamentalne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. Rachunek ekonomiczny jednoznacznie wskazuje, że profilaktyka zdrowotna jest bardziej opłacalna, a ponadto zachowujemy dobry stan zdrowia. Co więcej, właściwy mikroklimat w pomieszczeniach sprzyja wydajności pracy, koncentracji myśli, dobremu samopoczuciu i odprężeniu psychicznemu. Warto zadbać o taki mikroklimat w pracy i w domu.
Uzyskaniu czystego, rześkiego i wolnego od wszelkich zanieczyszczeń powietrza sprzyjają oczyszczacze powietrza firmy Sharp oparte na technologii Plasmacluster.

Zarówno zastosowanie technologii klastrów jonowych, jak i zaawansowanych czujników umożliwiło zwiększenie efektywności działania oczyszczaczy powietrza poprzez skuteczniejszą kontrolę poziomu nawilżania pomieszczenia oraz wielkości przepływu powietrza przez zastosowane filtry HEPA oraz węglowy. Mechanizm oczyszczania zastosowany w technologii Plasmacluster uzdatnia powietrze, podobnie jak robi to natura, emitując do środowiska zbilansowany strumień dodatnich i ujemnych jonów. Filtry HEPA wspomagają oczyszczanie powierza i poprawiają jego jakość w naszym otoczeniu. Zastosowane czujniki monitorują w sposób ciągły jakość powietrza w pomieszczeniu i automatycznie regulują parametry pracy w oparciu o zebrane dane czystości i wilgotności powietrza. Obniżając poziom naelektryzowania powietrza, w dalszej perspektywie poprawia nawilżenie skóry nawet o 6%. To rozwiązanie łączy w sobie cechy pasywnego i przede wszystkim aktywnego oczyszczania powietrza, podnosząc jego jakość nie tylko filtrując z zanieczyszczeń, ale także podnosząc poziom wilgotności i eliminując wszechobecną elektryczność statyczną generowaną przez coraz większą ilość urządzeń elektrycznych. Generator Plasmacluster poprzez swoje działanie eliminuje także brzydkie zapachy, zwalcza alergeny i wirusy, a jego skuteczność potwierdziło wiele jednostek certyfikacyjnych w Japonii, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach. Według szacunków Sharp na całym świecie funkcjonuje już ponad 40 milionów urządzeń wykorzystujących tę opatentowaną przez Sharp technologię.
 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
6 3
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak oszczędzać energię elektryczną? Poznaj 10 prostych porad

 Zastanawiałeś się w jaki sposób wpłynąć na swoje finanse i zaoszczędzić prąd? Poznaj 10 prostych sposobów na to, by zaoszczędzić energię elektryczną.
Zobacz więcej   

Pralko-suszarka czy suszarka? Która zwycięży w pojedynku?

Suszenie ubrań spędza Ci sen z powiek i zabiera cenny czas? Masz malutkie dzieci, codziennie robisz pranie i chcesz, by ich ubranka były suche w krótkim czasie? Rozwiązanie jest prostsze i wygodniejsze niż myślisz. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać pralko-suszarkę lub suszarkę. Sprawdź, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze.
Zobacz więcej   

Jak zadbać o ekspres do kawy? Czyszczenie ekspresu krok po kroku

Picie kawy – niezależnie od tego, czy robimy to rano, w ciągu dnia, czy wieczorem – jest pewnego rodzaju rytuałem, z którego trudno zrezygnować. Delektowanie się pysznym naparem wymaga jednak regularnego czyszczenia urządzenia, w którym go przyrządzasz. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas