Płacimy za Ciebie pierwszą ratę! Sprawdź
Data publikacji: 22 marca 2016
Autor: Ania S
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

Mało miejsca w kuchni? Lodówka podblatowa rozwiąże ten problem!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Małe lodówki sprawdzą się w kawalerkach, kuchniach wnękowych, pokojach studenckich czy domkach letniskowych – wszędzie tam, gdzie dysponujesz niewielką powierzchnią. 

Wyróżnia się dwa podstawowe typy małych chłodziarek. Lodówki o niewielkich rozmiarach, czyli do 85 cm wysokości, mogą być:

  • podblatowe,
  • do zabudowy.

Niezbyt duże gabaryty przekładają się na pojemność urządzenia, a także zużycie prądu. W małej lodówce nie zmieścisz zbyt wiele, ale zapłacisz mniejszy rachunek za energię elektryczną.

Standardowa pojemność chłodziarki dla jednej osoby wynosi 120 litrów. Dwie osoby będą potrzebowały jednak już 150, natomiast trzy – 180 litrów. Przyjmuje się, że każdy kolejny domownik potrzebuje tylko 30 litrów

Pojemność małych lodówek wynosi od 40 do 100 litrów. Żeby mieć więcej miejsca na przechowywanie żywności, ale nie zwiększać rozmiarów całej lodówki, można zrezygnować z zamrażarki. Lodówka Liebherr o wymiarach 85 × 55,4 × 63,3 cm pozbawiona zamrażalnika ma aż 150 litrów pojemności – wystarczy więc dla dwóch osób.

Proponowane Towary:

Haier HTTF-406TW
Candy CCTOS 502W
Candy CCTOS 502XH
Electrolux ERT1502FOW3

Lodówki podblatowe, czyli jak to wszystko zmierzyć?

Lodówki podblatowe możesz wsunąć pod blat – wystarczy dokładnie zmierzyć wysokość między podłogą a blatem. Pamiętaj też o odpowiednim umiejscowieniu mebli kuchennych i dobraniu ich do swojego wzrostu. Przy blacie zwykle pracuje się na stojąco, toteż jego położenie musi umożliwiać Ci krojenie w swobodnej, wyprostowanej pozycji (bez garbienia). Osobie o wzroście 165 cm będzie się dobrze pracowało przy blacie zawieszonym na wysokości 85 cm. Jeśli masz 190 cm wzrostu, blat roboczy powinien się znaleźć na wysokości 95 cm.

 

Dopiero po ustaleniu wymiarów mebli kuchennych możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej lodówki!

Lodówki pod zabudowę

W przypadku małej lodówki pod zabudowę masz wybór – umieść ją pod blatem albo w słupku. Pamiętaj o dokładnym pomiarze wysokości – urządzenia i blatu. Jeśli chcesz zamontować urządzenie w słupku na dowolnej wysokości, wybierz lodówkę bez cokołu, taką jak Electrolux ERN1300FOW.

 

Przeczytaj, czym powinieneś się kierować przy wyborze lodówki.

 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
1 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jakie są zalety i wady laptopów 2 w 1?

Laptopy hybrydowe i konwertowane łączą cechy laptopa i tabletu. Opisujemy wady i zalety tego rozwiązania, najciekawsze modele i doradzamy na co zwracać uwagę kupując tego typu urządzenie.
Zobacz więcej   

Ranking TOP laptopów Premium

Myślisz o zakupie naprawdę dobrego laptopa do pracy? Zapoznaj się z rankingiem najlepiej ocenianych laptopów premium w naszym sklepie.
Zobacz więcej   

Recenzja: For Honor - ad mortem, inimicus!

For Honor to dynamiczna rozrywka, oferująca niezapomniane i wymagające starcia podczas wielkich bitew, jak i pojedynków jeden na jeden. Jedna z niewielu, która daje tak wielką satysfakcję z walki bronią białą - Paweł recenzuje grę For Honor.
Zobacz więcej   

Znajdź nas