Data publikacji: 25 marca 2016
Autor: Ania S
ARTYKUŁ - PORADNIK
polecamy

Lodówki do zabudowy No Frost – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Lodówki bezszronowe to bardzo wygodne rozwiązanie – nie wymagają uciążliwego rozmrażania, a także sprawiają, że produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, które obowiązują przy montażu lodówki do zabudowy z systemem No Frost! 

No Frost to system, dzięki któremu w lodówce nie osadza się szron, a więc nie trzeba jej rozmrażać. Wszystko za sprawą ciągłej wymiany powietrza osuszającego wnętrze urządzenia – ten proces nie pozwala wilgoci zamarznąć. Wywiane ciepłe i wilgotne powietrze trafia do specjalnego pojemnika, gdzie pod wpływem niskiej temperatury zamarza. Potem dopiero jest ogrzewane, zamieniane w parę i wydalane na zewnątrz. Ścianki lodówki pozostają nieoblodzone, a produkty nie przymarzają do siebie.  

 

Frost Free = No Frost?

Producenci lodówek nieustannie modyfikują i ulepszają system No Frost – dlatego na rynku funkcjonuje kilka rozwiązań, które chronią sprzęt przed oszranianiem i różnią się od siebie sposobem działania i nazwą:

  • No Frost – w wersji podstawowej obejmuje jedynie chłodziarkę,
  • Semi No Frost – obejmuje zamrażarkę, ale nie chłodziarkę,
  • Frost Free (albo Full No Frost) – działa zarówno w zamrażarce, jak i chłodziarce. Wykorzystuje dwa obiegi powietrza, dzięki czemu zapachy z dwóch komór nie przenikają się wewnątrz lodówki.
  • Low Frost – to system, który działa podobnie jak No Frost, nie wyprowadza jednak całego wilgotnego powietrza na zewnątrz urządzenia. Efekt jest taki, że szron się pojawia, ale nie tak często, jak w przypadku lodówek tradycyjnych.
  • Automatyczne rozmrażanie – lodówki z taką funkcjonalnością rozmrażają się same – użytkownik nie musi kontrolować poziomu oszronienia, ponieważ system samodzielnie dokonuje decyzji. Podwyższa minimalnie temperaturę chłodzenia, aby powstały lód roztopił się i spłynął do specjalnego pojemnika.
 

 


No Frost do zabudowy – jak to zrobić?

Jak już zauważyłeś, do prawidłowego działania lodówek bezszronowych konieczna jest odpowiednia wentylacja. Przy zakupie lodówki No Frost do zabudowy musisz zadbać o wyloty powietrza w obudowie meblowej. W przeciwnym razie sprzęt może się przegrzać i przestać działać prawidłowo.

Do właściwego przepływu powietrza potrzebne są dwa wloty w szafkach kuchennych:

  • dolny (którym będzie wlatywało świeże powietrze),
  • górny (którym będzie ulatywało wilgotne powietrze).

Producenci zalecają, by oba otwory miały co najmniej 200 cm2 powierzchni! Dolny wlot zazwyczaj jest umiejscawiany z przodu, górny zaś – z tyłu. Aby umożliwić swobodne uchodzenie powietrza, trzeba pamiętać także o tym, żeby zostawić przestrzeń między tylną krawędzią lodówki a ścianą – powinna ona wynosić minimum 5 cm.

Zanim zaczniesz korzystać z nowej lodówki, koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi!

Zobacz, czym powinieneś się kierować przy wyborze lodówki. 


Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
18 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

For Honor - ad mortem, inimicus!

For Honor to dynamiczna rozrywka, oferująca niezapomniane i wymagające starcia podczas wielkich bitew, jak i pojedynków jeden na jeden. Jedna z niewielu, która daje tak wielką satysfakcję z walki bronią białą - Paweł recenzuje grę For Honor.
Zobacz więcej   

Projektor czy telewizor dla gracza - który sprzęt wybrać?

Doświadczeni gracze poszukują rozwiązań, które jeszcze bardziej umilą im granie. Na szczególną uwagę zasługują telewizory i projektory, które są w stanie zapewnić obraz w wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu każdy szczegół będzie widoczny. Zobacz, który sprzęt wybrać. 
Zobacz więcej   

Fotel dla gracza - w trosce o zdrowie i komfort przyszłych mistrzów e-sportu

Dobre wyniki w ulubionej grze to wiele godzin spędzonych na rozgrywce, a jak wiadomo to trening czyni mistrza. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i wybrać odpowiedni fotel dla gracza. Poznaj nasze porady dotyczące wyboru fotela gamingowego.
Zobacz więcej   

Znajdź nas