Data publikacji: 2 marca 2016
ARTYKUŁ - PORADNIK

Lenovo One key recovery

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

    

One KeyRecovery


Fizyczny przycisk przywracania systemu

Funkcja ta, dostępna jest we wszystkich komputerach Lenovo. Przycisk umożliwiający dostęp do oprogramowania zainstalowany jest w różnych miejscach na obudowie komputera. Najczęściej, możemy znaleźć go przy włączniku urządzenia, obok portu zasilania oraz z jednej ze stron obudowy, ukrytego w obudowie (utrudniony dostęp przed niepowołanym uruchomieniem przywracania). Przycisk zawsze oznaczony jest ikoną zaokrąglonej strzałki.

 

 

 

Funkcja została stworzona z myślą o przywróceniu systemu w razie wszelkich problemów związanych z oprogramowaniem (zawirusowanie komputera, zbyt duża ilość plików, problemy ze sterownikami, pojawiające się błędy systemowe). Funkcja ta pozwala rozwiązać ponad 70% wszystkich problemów, które przez klientów zgłaszane są na serwis.

Przed uruchomieniem przywracania systemu należy zarchiwizować wszystkie dane, które znajdują się na dysku, w przeciwnym wypadku po wykonaniu przywracania wszystkie pliki zostaną utracone.

By uruchomić tryb przywracania należy wyłączyć komputer, jeżeli jest wyłączony wciskamy przycisk One KeyRecovery, następnie komputer uruchomi się, a na ekranie zostanie wyświetlone okienko dialogowe systemu bios w którym należy przejść do trybu System Recovery.

 

  

Następne kroki związane są z przejściem przez instalator który przeprowadzi nas przez cały proces przywracania systemu. Średni czas przywracania systemu to 15-20 minut przy procesorach i3 i wyższych, przy procesorach Pentium i Celeron, czas może być dłuższy. 

 
 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Magia fotografowania, czyli jaki prezent dla miłośnika zdjęć

Jeśli Twój przyjaciel kocha fotografię i w wolnym czasie robi bardzo dużo zdjęć lub nagrywa filmy, ale ma już dość słabej jakości przestarzałego aparatu czy smartfonu, pomyśl o naprawdę wartościowym prezencie pod choinkę. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń fotograficznych.
Zobacz więcej   

12 pomysłów na jakościowy prezent (powyżej 1000 złotych)

Poszukujesz wartościowego prezentu gwiazdkowego dla swoich bliskich? Nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o budżet? Spraw rodzinie i przyjaciołom prezent, który posłuży im przez lata. 
Zobacz więcej   

15 pomysłów na prezent do 100 zł

W tym roku postanowiłeś obdarować na święta całą rodzinę i wszystkich przyjaciół? Twoi znajomi z pewnością ucieszą się z takiego obrotu sprawy, jednak Twój portfel – niekoniecznie. Aby kupić prezenty wszystkim, o których ciepło myślisz, prawdopodobnie powinieneś obniżyć koszt jednego prezentu.
Zobacz więcej   

Znajdź nas