Data publikacji: 2 marca 2016
ARTYKUŁ - PORADNIK

Lenovo One key recovery

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

    

One KeyRecovery


Fizyczny przycisk przywracania systemu

Funkcja ta, dostępna jest we wszystkich komputerach Lenovo. Przycisk umożliwiający dostęp do oprogramowania zainstalowany jest w różnych miejscach na obudowie komputera. Najczęściej, możemy znaleźć go przy włączniku urządzenia, obok portu zasilania oraz z jednej ze stron obudowy, ukrytego w obudowie (utrudniony dostęp przed niepowołanym uruchomieniem przywracania). Przycisk zawsze oznaczony jest ikoną zaokrąglonej strzałki.

 

 

 

Funkcja została stworzona z myślą o przywróceniu systemu w razie wszelkich problemów związanych z oprogramowaniem (zawirusowanie komputera, zbyt duża ilość plików, problemy ze sterownikami, pojawiające się błędy systemowe). Funkcja ta pozwala rozwiązać ponad 70% wszystkich problemów, które przez klientów zgłaszane są na serwis.

Przed uruchomieniem przywracania systemu należy zarchiwizować wszystkie dane, które znajdują się na dysku, w przeciwnym wypadku po wykonaniu przywracania wszystkie pliki zostaną utracone.

By uruchomić tryb przywracania należy wyłączyć komputer, jeżeli jest wyłączony wciskamy przycisk One KeyRecovery, następnie komputer uruchomi się, a na ekranie zostanie wyświetlone okienko dialogowe systemu bios w którym należy przejść do trybu System Recovery.

 

  

Następne kroki związane są z przejściem przez instalator który przeprowadzi nas przez cały proces przywracania systemu. Średni czas przywracania systemu to 15-20 minut przy procesorach i3 i wyższych, przy procesorach Pentium i Celeron, czas może być dłuższy. 

 
 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak oszczędzać energię elektryczną? Poznaj 10 prostych porad

 Zastanawiałeś się w jaki sposób wpłynąć na swoje finanse i zaoszczędzić prąd? Poznaj 10 prostych sposobów na to, by zaoszczędzić energię elektryczną.
Zobacz więcej   

Pralko-suszarka czy suszarka? Która zwycięży w pojedynku?

Suszenie ubrań spędza Ci sen z powiek i zabiera cenny czas? Masz malutkie dzieci, codziennie robisz pranie i chcesz, by ich ubranka były suche w krótkim czasie? Rozwiązanie jest prostsze i wygodniejsze niż myślisz. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać pralko-suszarkę lub suszarkę. Sprawdź, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze.
Zobacz więcej   

Jak zadbać o ekspres do kawy? Czyszczenie ekspresu krok po kroku

Picie kawy – niezależnie od tego, czy robimy to rano, w ciągu dnia, czy wieczorem – jest pewnego rodzaju rytuałem, z którego trudno zrezygnować. Delektowanie się pysznym naparem wymaga jednak regularnego czyszczenia urządzenia, w którym go przyrządzasz. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas