Płacimy za Ciebie pierwszą ratę! Sprawdź
Data publikacji: 31 lipca 2013
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Dziecko, aparat, akcja!

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Autor: Nikon Polska
Źródło: blogjestemnikon.pl

Cały świat oczekiwał w napięciu przyjścia na świat dziecka Księcia i Księżnej Cambridge, co zapewne uświadomiło Kate Middleton jak nikomu wcześniej, jak bardzo bycie matką po raz pierwszy może umieścić kobietę w samym centrum wydarzeń i … w obiektywach fotografów. W rzeczywistości, według naszego badania* 70% nowych matek zostaje sfotografowanych w ciągu trzech godzin od porodu, a 40% tuż po urodzeniu dziecka!Okazuje się, że dla świeżo upieczonych mam dokumentowanie pierwszych, a zarazem najważniejszych w życiu nowonarodzonego dziecka chwil, wcale nie jest powodem do radości. W pierwszym tygodniu od porodu powstaje średnio 19 zdjęć mamy z niemowlęciem, ale aż 86% kobiet nie jest zadowolona z efektów. Dlatego najlepiej skonsultować się z fotografowaną przed naciśnięciem spustu migawki (nie sądzimy jednak, że Kate miała w tym przypadku cokolwiek do powiedzenia…)
Fot. © Arthur Edwards
Fot. © Arthur Edwards

W niezwykle ekscytującej atmosferze, towarzyszącej narodzinom potomka Księcia i Księżnej Cambridge, rozmawialiśmy z Fotografem Rodziny Królewskiej z dziennika „The Sun” – Arthurem Edwards’em, wykorzystującym w swej zawodowej praktyce sprzęt marki Nikon. Zobaczcie jakie wskazówki, dotyczące fotografii rodzinnej, przygotował specjalnie dla Was, bazując na swoim ponad trzydziestoletnim doświadczeniu:


1. Wykorzystaj światło zastane – dzieci nie lubią lampy błyskowej.


Jeśli jesteś w szpitalu, odwiedzając matkę zaraz po narodzinach, sprawdź, czy może podejść do okna i pozwól działać naturalnemu oświetleniu. Pierwsze ujęcie księżnej Diany z synem Williamem wykonałem przed szpitalem i to właśnie dzienne światło nadało temu zdjęciu niezwykły urok.

2. Myśl o porze dnia, w której wykonasz zdjęcia.


Najłatwiej sfotografować dziecko po karmieniu i drzemce, kiedy jest zadowolone, wesołe i spokojne, a nie marudne i znużone. Zanim więc złożysz wizytę, zapytaj mamę, o której godzinie zrobić to najlepiej.

3. Niektóre przedmioty mogą nie wydawać się atrakcyjnymi obiektami do uchwycenia w kadrze, ale pomyśl o tym, co chciałbyś zapamiętać i o tym, co może stać się kiedyś wyjątkową pamiątką.


Książę William był niesamowicie przywiązany do swojej zabawki – niebieskiego słonia, ale Księżna Diana zabrała mu go na czas wykonywania zdjęć. Jakiś czas później wspomniała, iż żałuje tego faktu i chciałaby mieć zdjęcie syna z maskotką, jako że była to jego pierwsza ulubiona zabawka.


4. Pamiętaj, że wiele osób będzie wykonywać zdjęcia maleństwa w tym samym miejscu i otoczeniu.


Warto pomyśleć o użyciu innego tła, które pozwoli twoim zdjęciom się wyróżnić, na przykład kolorowego kocyka lub poduszki, na których można ułożyć dziecko.


5. Jeśli to mama zwykle pełni funkcję fotografa w rodzinie, chociaż raz przejmij od niej aparat – pamiętaj, że na pewno chciałaby mieć zdjęcie ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.


Kate jest z pewnością większą pasjonatką fotografii od swojego męża, natomiast bez cienia wątpliwości odda Williamowi aparat i pozwoli mu – dla odmiany – udokumentować rodzinną historię.6. Ważne, abyś mógł polegać na swoim sprzęcie i żeby zawsze był naładowany!


W momencie, w którym dziecko dostanie ataku śmiechu, musisz być gotowy, by uchwycić najlepszy moment.

Fot. © Arthur Edwards

7. Najcenniejsza rada dla mam, które chcą być zadowolone z wykonanych zdjęć – upewnij się, że masz ładnie umalowane oczy i że włosy nie zasłaniają Ci twarzy.


Rada dla fotografa – ciasne, portretowe kadry, obejmujące tylko twarze, pozwolą wykluczyć ze zdjęcia niechciane elementy takie jak np. rama szpitalnego łóżka.

8. Jeśli masz już piękne zdjęcie – WYDRUKUJ JE!


Nic nie zastąpi tak wyjątkowej pamiątki.


*Badanie przeprowadzone przez firmę OnePoll, wykonane w dniach 2-5 lipca 2013 wśród osób pełnoletnich. N = 2000.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jakie są zalety i wady laptopów 2 w 1?

Laptopy hybrydowe i konwertowane łączą cechy laptopa i tabletu. Opisujemy wady i zalety tego rozwiązania, najciekawsze modele i doradzamy na co zwracać uwagę kupując tego typu urządzenie.
Zobacz więcej   

Ranking TOP laptopów Premium

Myślisz o zakupie naprawdę dobrego laptopa do pracy? Zapoznaj się z rankingiem najlepiej ocenianych laptopów premium w naszym sklepie.
Zobacz więcej   

Recenzja: For Honor - ad mortem, inimicus!

For Honor to dynamiczna rozrywka, oferująca niezapomniane i wymagające starcia podczas wielkich bitew, jak i pojedynków jeden na jeden. Jedna z niewielu, która daje tak wielką satysfakcję z walki bronią białą - Paweł recenzuje grę For Honor.
Zobacz więcej   

Znajdź nas