Data publikacji: 22 stycznia 2014
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI

Dlaczego warto postawić na depilacje światłem?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Częste depilowaniem nóg nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Problem pojawia się zwłaszcza latem, kiedy włoski szybko odrastają, a my chcemy pokazać swoje piękne nogi:). Często z racji na delikatną skórę nie można również postawić na przeciętny depilator. Czy jest wyjście z takiej sytuacji?

 


Rozwiązaniem problemu w zakresie depilowania nóg jest skorzystanie z depilatora wykorzystującego technologię depilacji światłem (IPL). 
Przeczytaj najczęściej zadawane pytania i pozbądź się wszystkich wątpliwości!: 

Jak działa depilator i gdzie tkwi jego sukces?

Działanie urządzenia związane jest z technologią IPL (Intense Pulsed Light), czyli intensywnego światła impulsowego. Technologia ta polega głównie na niszczeniu cebulek włosa (a dokładniej do ich przejścia w fazę spoczynku) poprzez kierowanie w nie wiązkami światła. Co więcej, zostaje wstrzymane ich odrastanie. Dzięki temu włosy wypadają w naturalny sposób, a nogi pozostają niebywale gładkie. 

Jak należy korzystać z depilatora?

Okazuje się, że korzystanie z depilatora IPL jest bardzo proste. Przed jego użyciem należy jedynie dokładnie ogolić daną część ciała maszynką jednorazową (ważne, by nie używać do tego celu pęset oraz depilatorów). Kolejno przykłada się do ciała główkę depilatora, który wysyła wiązki światła co ok. 2 sekundy. Czas zabiegu zależy od wielkości depilowanego obszaru oraz od powierzchni główki depilatora. Im mniejszy obszar ciała i im większa powierzchnia główki depilatora, tym czas depilacji będzie krótszy. Warto też tutaj zaznaczyć, że niektóre modele, jak np. depilator Remington IPL4000 i-Light Essential posiada wybór trybu impulsów – MULTI-FLASH w postaci serii impulsów przeznaczony do większych obszarów lub SINGLE FLASH jako pojedyncze błyski do punktowego naświetlania. Dzięki temu, zabieg przebiega szybko i sprawnie.
Aby otrzymać optymalne efekty, z depilatora należy korzystać co około 4-6 tygodni. Zależy to jednak od konkretnego modelu.
 
 
 
Nie należy również zapomnieć, że korzystanie z depilatora jest bardzo wygodne - można z niego skorzystać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wizyta u kosmetyczki w pośpiechu między załatwieniem zakupów a ugotowaniem obiadu.
 
 

Czy depilator z funkcją IPL jest bezpieczny?

Korzystanie z depilatora jest jak najbardziej bezpieczne. Większość modeli posiada kilka stopni działania, dzięki czemu ich użycie będzie dopasowanie do każdego rodzaju skóry, także do skóry wrażliwej i delikatnej.
 
 

Jakich efektów może się spodziewać?

Efekty użycia depilatora IPL są naprawdę zachwycające. Niektóre modele, np. Philips Lumea SC2001/01 już po 2 tygodniach może przynieść do 80% mniej włosów. Z kolei za sprawą systemu depilacji i-Light Pro Remington IPL6000 możemy doświadczyć gładkiej skóry do nawet 6 miesięcy. Niemniej jednak należy pamiętać, że warto regularnie stosować depilatory – wtedy otrzymamy optymalne efekty.

Wskazane jest tutaj również zaznaczenie faktu, że rozwiązanie w postaci depilatora IPL to koniec problemu wrastających włosków. Jest to niemała zaleta w porównaniu do korzystania z typowych depilatorów. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.
 

FAQ

 
Jakie obszary mogę depilować? Większość modeli przeznaczonych jest do pracy na obszarach od poziomu poniżej szyi. Tym samym, bez obawy można depilować plecy, ramiona, pachy, klatkę piersiową, brzuch, strefę bikini oraz nogi. Nie jest wskazane depilowanie twarzy, chyba że w instrukcji wskazano inaczej lub dołączono do produktu specjalną końcówkę .
 
Czy depilowanie z wykorzystaniem technologii IPL jest bolesne? Nie. W odróżnieniu od zabiegów z wykorzystaniem lasera, depilacja IPL nie jest bolesna. Użytkownik może jednak odczuć mały dyskomfort w postaci delikatnego mrowienia.
 
Czy z depilatora IPL mogą korzystać mężczyźni? Oczywiście. Depilatory z technologią IPL przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Proponowane Towary:

Philips Lumea SC2009/00
Philips Lumea SC2005/00
Philips Lumea SC1995/00
Babyliss G933E IPL
Philips Satinelle Advanced BRE640/00
 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
13 3
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Fotel dla gracza - w trosce o zdrowie i komfort przyszłych mistrzów e-sportu

Dobre wyniki w ulubionej grze to wiele godzin spędzonych na rozgrywce, a jak wiadomo to trening czyni mistrza. Warto więc zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa i wybrać specjalny fotel gamingowy, który sprawdzi się podczas każdej batalii.
Zobacz więcej   

Jak wybrać baterie do aparatu słuchowego?

 Problemy ze słuchem mogą dotknąć każdego i nie dotyczą jedynie osób starszych. Coraz więcej młodych ludzi znajduje się w grupie ryzyka. Zapoznaj się z rodzajami baterii odpowiednich do aparatów słuchowych.
Zobacz więcej   

Nie tylko kwiaty na Walentynki, czyli prezentowe pomysły na udany dzień zakochanych

Nie przepadasz za Walentynkami? A może jest wprost przeciwnie? Zawsze zastanawiasz się nad tym, co można podarować bliskiej osobie, by nie były to tylko kwiaty? Poznaj nasze pomysły na prezenty na wspólne spędzenie 14 lutego (i nie tylko).
Zobacz więcej   

Znajdź nas