Data publikacji: 16 listopada 2015
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Dla kogo e-bike? Rowerem po formę i zdrowie

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Współcześnie coraz częściej mówi się o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku. Większość z nas stara się znaleźć właściwy sposób na to, aby zażyć trochę ruchu i poprawić swoją kondycję. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem na zadbanie o formę jest bez wątpienia rower elektryczny. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jest to urządzenie dla wszystkich.

E-rower nadaje się zarówno dla ludzi młodych, w średnim wieku, jak i starszych. Spełni oczekiwania wyczynowców oraz osób jeżdżących rekreacyjnie. Daje możliwość powrotu do sportu tym, którzy przestali być aktywni ze względu na przebyte urazy bądź kontuzje. Rower z silnikiem pozwala zwiększyć zasięg wycieczek i sprawdza się na bardziej wymagającym terenie. Jest także ekologiczną i oszczędną alternatywą dla samochodu lub komunikacji miejskiej. Jednak poza oczywistym zyskiem finansowym warto pamiętać również o profitach zdrowotnych.


Jazda na rowerze elektrycznym to konkretna aktywność wpływająca na sprawność i kondycję, a także wspomagająca odchudzanie. Wysiłek podczas korzystania z e-bike’a jest mniejszy, regularny i pozbawiony przeciążeń. Stałe i łagodne zaangażowanie fizyczne powoduje najszybsze spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększanie wydolności organizmu. Rower napędzany silnikiem elektrycznym posiada niezliczone zalety dla osób przechodzących rehabilitację, rekonwalescentów lub osób cierpiących na choroby przewlekłe. Podróżowanie na krótkich dystansach przy pełnym wspomaganiu jest w wielu wypadkach jedyną możliwą aktywnością ruchową przy bólach kolan, bioder i stóp, a także w wypadku przebytych złamań lub zabiegów kardiologicznych.
Rowery elektryczne to idealne rozwiązanie dla energicznego seniora, który czasami chce odpocząć od męczącego pedałowania. Dlatego urządzenia te często znajdują się na wyposażeniu sanatoriów lub ośrodków wypoczynkowych. W przeciwieństwie do innych środków transportu, można nimi jeździć po plaży i lesie. Napęd roweru świetnie sprawdza się także w przypadku dodatkowego obciążenia, czy ostrego podjazdu. E-bike będzie znakomitym pojazdem dla osób, które lubią testować wszelkiego rodzaju nowości oraz dla fascynatów nowoczesnych technologii. Jest to także znakomity sposób na ominięcie ulicznych korków.
 
 

FAQ

Czy można jeździć rowerem elektrycznym w deszczu? – W większości rowery elektryczne są wodoodporne. Nie oznacza to jednak, że ich poszczególne części są wodoszczelne. Jeśli zostaną one zanurzone w wodzie istnieje duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. E-bike może poruszać się  w lekkim deszczu lub wilgotnej atmosferze, ale jeśli planujemy regularne podróże w trakcie ulew i pluchy, zaleca się dodatkowo zabezpieczyć poszczególne elementy roweru. Specjalnego maskowania będą wymagały wszystkie połączenia i złącza elektryczne.
Czy można tuningować e-bike? – Wiele firm i osób prywatnych oferuje usługi „tuningu” rowerów elektrycznych. Jednak producenci oryginalnych części odradzają próby modyfikowania systemu ze względu na ryzyko skrócenia jego żywotności, a także utratę gwarancji. Ponadto niewłaściwe przekształcenie roweru może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Jakie czynniki wpływają na zasięg roweru elektrycznego? – Na zasięg roweru elektrycznego mają wpływ: rodzaj zainstalowanego akumulatora, sposób i warunki jazdy, a także konstrukcja pojazdu. W przypadku wolnej, jednostajnej jazdy z dużym wykorzystaniem pedałowania e-bike pokona dłuższą drogę. Istotne znaczenie ma także rodzaj nawierzchni, ukształtowanie terenu i temperatura. Większy zasięg możliwy jest w przypadku gładkiej nawierzchni i mniejszej ilości wzniesień, czy pagórków. Zdecydowanie dalej zajedziemy na rowerze o mniejszych kółkach z właściwym ciśnieniem w oponach. Ilość energii potrzebnej do rozpędzenia pojazdu, rośnie wraz ze wzrostem jego masy, dlatego lżejszy rower na pewno pokona dłuższą trasę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Prezent na Dzień Ojca? Sprawdź najlepsze pomysły na prezent dla taty!

Zastanawiasz się nad prezentem z okazji Dnia Ojca? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź nasze propozycje.
Zobacz więcej   

Co podarować w prezencie ślubnym? Praktyczny poradnik

Szukasz pomysłu na prezent dla młodej pary? Nie wiesz, jaki budżet przeznaczyć i co wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź nasze propozycje.

Zobacz więcej   

Co zabrać ze sobą na festiwal? Sprawdź listę rzeczy, które umilą Ci muzyczny wypad

Małymi krokami zbliża się sezon festiwalowy. Dobrze przygotować się do niego wcześniej. Co zabrać ze sobą na muzyczne wydarzenie? Głośnik oraz  powerbank – sprawdź, czego jeszcze będziesz potrzebować.
Zobacz więcej   

Znajdź nas