Data publikacji: 16 listopada 2015
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Dla kogo e-bike? Rowerem po formę i zdrowie

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Współcześnie coraz częściej mówi się o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku. Większość z nas stara się znaleźć właściwy sposób na to, aby zażyć trochę ruchu i poprawić swoją kondycję. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem na zadbanie o formę jest bez wątpienia rower elektryczny. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jest to urządzenie dla wszystkich.

E-rower nadaje się zarówno dla ludzi młodych, w średnim wieku, jak i starszych. Spełni oczekiwania wyczynowców oraz osób jeżdżących rekreacyjnie. Daje możliwość powrotu do sportu tym, którzy przestali być aktywni ze względu na przebyte urazy bądź kontuzje. Rower z silnikiem pozwala zwiększyć zasięg wycieczek i sprawdza się na bardziej wymagającym terenie. Jest także ekologiczną i oszczędną alternatywą dla samochodu lub komunikacji miejskiej. Jednak poza oczywistym zyskiem finansowym warto pamiętać również o profitach zdrowotnych.


Jazda na rowerze elektrycznym to konkretna aktywność wpływająca na sprawność i kondycję, a także wspomagająca odchudzanie. Wysiłek podczas korzystania z e-bike’a jest mniejszy, regularny i pozbawiony przeciążeń. Stałe i łagodne zaangażowanie fizyczne powoduje najszybsze spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększanie wydolności organizmu. Rower napędzany silnikiem elektrycznym posiada niezliczone zalety dla osób przechodzących rehabilitację, rekonwalescentów lub osób cierpiących na choroby przewlekłe. Podróżowanie na krótkich dystansach przy pełnym wspomaganiu jest w wielu wypadkach jedyną możliwą aktywnością ruchową przy bólach kolan, bioder i stóp, a także w wypadku przebytych złamań lub zabiegów kardiologicznych.
Rowery elektryczne to idealne rozwiązanie dla energicznego seniora, który czasami chce odpocząć od męczącego pedałowania. Dlatego urządzenia te często znajdują się na wyposażeniu sanatoriów lub ośrodków wypoczynkowych. W przeciwieństwie do innych środków transportu, można nimi jeździć po plaży i lesie. Napęd roweru świetnie sprawdza się także w przypadku dodatkowego obciążenia, czy ostrego podjazdu. E-bike będzie znakomitym pojazdem dla osób, które lubią testować wszelkiego rodzaju nowości oraz dla fascynatów nowoczesnych technologii. Jest to także znakomity sposób na ominięcie ulicznych korków.
 
 

FAQ

Czy można jeździć rowerem elektrycznym w deszczu? – W większości rowery elektryczne są wodoodporne. Nie oznacza to jednak, że ich poszczególne części są wodoszczelne. Jeśli zostaną one zanurzone w wodzie istnieje duże prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. E-bike może poruszać się  w lekkim deszczu lub wilgotnej atmosferze, ale jeśli planujemy regularne podróże w trakcie ulew i pluchy, zaleca się dodatkowo zabezpieczyć poszczególne elementy roweru. Specjalnego maskowania będą wymagały wszystkie połączenia i złącza elektryczne.
Czy można tuningować e-bike? – Wiele firm i osób prywatnych oferuje usługi „tuningu” rowerów elektrycznych. Jednak producenci oryginalnych części odradzają próby modyfikowania systemu ze względu na ryzyko skrócenia jego żywotności, a także utratę gwarancji. Ponadto niewłaściwe przekształcenie roweru może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Jakie czynniki wpływają na zasięg roweru elektrycznego? – Na zasięg roweru elektrycznego mają wpływ: rodzaj zainstalowanego akumulatora, sposób i warunki jazdy, a także konstrukcja pojazdu. W przypadku wolnej, jednostajnej jazdy z dużym wykorzystaniem pedałowania e-bike pokona dłuższą drogę. Istotne znaczenie ma także rodzaj nawierzchni, ukształtowanie terenu i temperatura. Większy zasięg możliwy jest w przypadku gładkiej nawierzchni i mniejszej ilości wzniesień, czy pagórków. Zdecydowanie dalej zajedziemy na rowerze o mniejszych kółkach z właściwym ciśnieniem w oponach. Ilość energii potrzebnej do rozpędzenia pojazdu, rośnie wraz ze wzrostem jego masy, dlatego lżejszy rower na pewno pokona dłuższą trasę.

 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak oszczędzać energię elektryczną? Poznaj 10 prostych porad

 Zastanawiałeś się w jaki sposób wpłynąć na swoje finanse i zaoszczędzić prąd? Poznaj 10 prostych sposobów na to, by zaoszczędzić energię elektryczną.
Zobacz więcej   

Pralko-suszarka czy suszarka? Która zwycięży w pojedynku?

Suszenie ubrań spędza Ci sen z powiek i zabiera cenny czas? Masz malutkie dzieci, codziennie robisz pranie i chcesz, by ich ubranka były suche w krótkim czasie? Rozwiązanie jest prostsze i wygodniejsze niż myślisz. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać pralko-suszarkę lub suszarkę. Sprawdź, które urządzenie będzie dla Ciebie lepsze.
Zobacz więcej   

Jak zadbać o ekspres do kawy? Czyszczenie ekspresu krok po kroku

Picie kawy – niezależnie od tego, czy robimy to rano, w ciągu dnia, czy wieczorem – jest pewnego rodzaju rytuałem, z którego trudno zrezygnować. Delektowanie się pysznym naparem wymaga jednak regularnego czyszczenia urządzenia, w którym go przyrządzasz. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas